Малюнок мозаїки збирається з невеликих елементів (тесер). Іноді для цього використовуються самі різні за фактурою і властивостями поєднання: камінь і кераміка, дерево і скло, різні метали. У різних варіаціях художники, декоратори можуть досягти неймовірних ефектів. Творча думка дизайнера нічим не обмежується. Саме визначення «мозаїка» походить від musium — «присвячена музам». Цей декоративний матеріал використовували митці всіх часів, починаючи з античності. Не дивно, що сьогодні рідкісний ремонт обійдеться без цього декоративного прийому.
В даний час найбільш популярна мозаїка зі скла та кераміки, хоча в дизайнерських колекціях зустрічаються і екзотичні варіації з кам'яним і деревним шпоном. Окремі панно і креативні композиції з мозаїки все частіше можна зустріти в різних по використанню приміщеннях. Цей спосіб настінного декору доречний як в басейні так і у фойє скажімо, адміністративного будинку, в готелі або офісі, на веранді заміського будинку або в магазині. Дуже ефектно мозаїка виглядає в маленькому просторі і підходить для ремонту у ванній, туалеті, на кухні.
Деякі виробники мозаїчної плитки досі використовують ручну працю і старовинні способи виробництва. Разом з тим сучасні технології постійно вдосконалюються. На сьогоднішній день ви можете придбати мозаїку із звичних кераміки і скла, а також з додаванням драг металів (золота і платини) і кристалами Swarowsky.
Елементи мозаїки випускаються у вигляді квадрата, сторона якого може бути від 0,5 до 15 див. Зазвичай можна зустріти в продажу цілі панно 30х30 см у вигляді набраних на сітку тессер. Але деякі різновиди «дорогоцінної» мозаїки продаються поштучно на вагу. Вартість панно може варіюватися від 500 руб за кв. м до декількох тисяч.
У багатьох випадках вартість виправдовується практичністю мозаїки як оздоблювального матеріалу. Вона міцна: чудово витримує впливу води і температури, зберігаючи зовнішній вигляд на десятиліття. Крім того майстра ремонту її цінують за необмежені можливості дизайну: за допомогою мозаїки легко створюються криволінійні мотиви, неповторні й унікальні.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.
- Якщо в якості підлогового покриття ви вибрали плитку або керамічний граніт, вам напевно знадобляться нескладні поради щодо способів укладання плитки. Для того, щоб уникнути найпоширеніших помилок при дизайні вашого майбутнього приміщення.