Якщо з примірним діапазоном цін і обсягом майбутньої покупки ви вже визначились, то наступною важливою характеристикою при виборі холодильника є такий її параметр, як енергоефективність використання. З назви параметра можна зрозуміти, що він визначає, наскільки витратним з точки зору витрат електроенергії буде експлуатація виробу.
Раніше класи енергоефективності холодильників розділялися відповідно до їх річного енергоспоживання. Згідно нової міжнародної класифікації, прийнятої в 2010р. кожен холодильник маркується у відповідності з індексом енергетичної ефективності приладу. Згідно директиви EC класи розташовуються по порядку і мають значення від G (найгірший) до A+++ (найкращий) в залежності від індексу EEI (Energy Efficiency Index) витрати електроенергії.
Слід врахувати, що параметр EEI - це НЕ пряме значення витрати електрики виробом, а індекс, що розраховується за складною формулою в залежності від обсягу вироби, річного споживання електроенергії, кліматичного класу виконання, максимальної і мінімальної температур у відділеннях і ряду інших параметрів. В основі розрахунку індексу EEI лежить відношення витрат електроенергії за певний проміжок часу до корисного об'єму холодильника.
Отже, який же тип холодильників буде самий економічний у роботі? Розглянемо деякі варіанти вибору холодильника за параметрами економії.
Двокамерний або однокамерний - з споживчої точки зору вибір двокамерного холодильника очевидний - зручність у використанні переважує всі інші фактори, хіба що купується він не з метою використання у дуже обмеженому просторі, де габарити вирішують все. З технічної точки зору в апарата з окремими камерами індекс EEI буде завжди нижче, причому чим більше обсяг холодильника, тим краще. Також існують трикамерні моделі з окремою "нульовою зоною", що також зручно при експлуатації.
Які побутові холодильники краще і економніше - зі звичайною системою охолодження або з примусовою циркуляцією повітря NoFrost (без інею)? Скажемо відразу, що і в споживчому плані і в технічному є свої плюси і мінуси. Обсяг камер охолодження в холодильниках з системою nofrost завжди менше, ніж у аналогів без неї, за рахунок відбирання місця в камерах на розташування випарника (охолоджувача). Адже у звичайних холодильниках випарник розташовується безпосередньо в камерах, наприклад у вигляді полиці-решітки або пластини на задній стінці, а в "ноуфрост" він винесений за межі камер. Крім того, постійна циркуляція повітря не тільки йде в плюси холодильника за рахунок забезпечення постійної температури на всіх рівнях відділення і якнайшвидшого охолодження/заморожування продуктів, але так само швидко висушує вологу з погано упакованих продуктів, що є великим недоліком. З точки зору енергоефективності приладів того й іншого виду холодильники (і морозильники) з системою охолодження "без інею" завжди програють звичайним холодильників аналогічного рівня за рахунок наявності потужного нагрівального елемента для розморожування випарника під час пауз в роботі компресора. Наприклад, холодильників з системою NoFrost класу вище A+ практично не буває.
Вибір між однокомпрессорным і двокомпресорним агрегатом також неоднозначний. За зручністю в експлуатації переважніше вибір холодильника з двома компресорами - це в першу чергу можливість почергового використання камер і окремої регулювання температур. Індекс енергетичної ефективності цих приладів буде приблизно однаковий, але зі збільшенням обсягу камер перевага на боці двохкомпресорних виробів. У цю групу можна також внести холодильники з інверторним управлінням компресором - такі агрегати практично ніколи не працюють на повну потужність за рахунок плавного регулювання компресора для підтримки потрібної температури. Природно, вони володіють найвищим показником енергозбереження в цій групі холодильників.
Ну і звичайно, який високою ефективністю енергозбереження не володів би обраний вами примірник, потрудіться з'ясувати, чи проводиться ремонт даної марки холодильників у вашому місті, інакше може статися, що в разі поломки він швидко перекваліфіковується в зайвий шафка на кухні. Вдалого всім вибору!
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.