Продавець Інтернет магазин Тепло Вашого Дому розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
212 відгуків
ТЕРМОРЕГУЛЯТОР В ПОДАУНОК  КОЖНОМУ ПОКУПЦЮ! АкциЇ та знижки  Детальніше про АКЦІЮ

Компанія тимчасово не приймає замовлення та повідомлення

+380 (63) 201-73-33
+380 (99) 663-03-50
Тернопіль.Вул Об'їзна 12/2 .Ринок західний або Філія Вул 15 Квітня 5 а, Тернопіль, Україна
интернет магазин Теплих підлог

Універсальна металочерепиця (цікаві статті)

Універсальна металочерепиця (цікаві статті)

В чому, власне, переваги цього матеріалу середовищ інших і як правильно вибрати металочерепицю для своєї покрівлі? Спробуємо відповісти на ці та деякі інші ваші запитання.

По суті своїй, металочерепиця – це сталевий оцинкований лист з захисно-декоративним покриттям, за формою повторює натуральну черепицю. Першим прообразом такого рішення можна вважати виготовлені ще на початку XIX століття англійським інженером і архітектором Генрі Палмером профільовані покрівельні картини (заготовки) для фальцевой покрівлі. Рішення швидко завоювало популярність. Спершу профлист робили з заліза, і тільки через майже 80 років повністю перейшли на сталь. У своєму теперішньому вигляді металочерепиця з'явилася у Фінляндії в 1980-х роках, а в 1990-х вона потрапила в Росію, де за 20 років завоювала близько 70% ринку покрівельних покриттів в котеджному будівництві.

Покрівельний матеріал нового покоління

Виготовляється металочерепиця з тонколистової (0,4-0,5 мм) холоднокатаної оцинкованої сталі з полімерним покриттям різної забарвлення і фактури. З такої ж сталі різної товщини виготовляють сайдинг, профільований лист і облицювання сендвіч-панелей. Власне, головна відмінність між цими видами продукції полягає в розмірі листів і формі профілю. До речі, всупереч поширеній помилці, покриття на сталевий лист наноситься безпосередньо на металургійних комбінатах, а вже потім зі сталі з покриттям роблять металочерепицю. Втім, в Росії сьогодні можна зустріти продукцію, виготовлену з грубими порушеннями цієї технології: спершу оцинкований сталевий лист профілюють, а потім наносять на нього порошкову фарбу. Так роблять на дрібних напівкустарних виробництвах, які живуть виключно демпінгом, і «страшні історії» про металочерепиці, «облезающей» через 2-3-5 років – це історії тих домовласників, хто «купився» на «вигідну» пропозицію.

 

Також іноді можна почути, що фарба на металочерепицю – заміна цинкового покриття, що теж в корені невірно. «Полімерне покриття – це не заміна оцинкування, як думають деякі споживачі, а додатковий захисний шар, – пояснює Сергій Кельчевский, фахівець компанії AkzoNobel, найбільшого світового виробника фарб і покриттів. – Саме цим пояснюється той факт, що металочерепиця, як і інші вироби зі сталі з покриттям, служить десятиліттями, успішно опираючись корозії навіть при наявності незначних механічних пошкоджень верхнього захисного шару». «Якщо на сучасних оцинкованих покрівлях сліди корозії проявляються в середньому вже через 5-7 років, то якісна металочерепиця, навіть у нижньому ціновому сегменті (наприклад, NormanMP), має гарантійний термін експлуатації не менше 10 років, а реальний термін її служби може досягати декількох десятиліть», – додає Василь Десятун, керівник департаменту покрівельних систем компанії «Метал Профіль», провідного виробника покрівельних і фасадних систем в Росії.

Отже, що ж являє собою захисний шар металочерепиці?

На заводах-виготовлювачах холоднокатана сталь (1) піддається гарячому цинкуванню (2), потім покривається спеціальним антикорозійним фосфатним покриттям (3), поверх якого наноситься грунтовка (4). І тільки після цього на лицьову сторону листа наноситься кольорове полімерне покриття, а тильна покривається захисним лаком. При цьому всі покриття створюються таким чином, щоб витримати подальше профілювання сталі.

У результаті виходить облицювальний матеріал, що володіє цілим рядом достоїнств:

  • Відносна дешевизна. Як правило, металочерепицю порівнюють по вартості з гнучкою черепицею, і остання виявляється трохи дешевше. Однак при цьому рекламщики замовчують про головне: гнучка черепиця потребуватиме додаткових витрат у процесі експлуатації покрівлі – покриття доведеться періодично оновлювати. З урахуванням цих витрат металочерепиця, не вимагає взагалі ніяких експлуатаційних витрат, виявиться точно не дорожче гнучкою. Що стосується єврошиферу і Ондуліну, то тут порівняння взагалі недоречні, оскільки ці матеріали мають в рази менший термін експлуатації.
  • Простота монтажу. Металочерепицю простіше і швидше монтувати, ніж набірні покриття, оскільки вона укладається на покрівлю листами великої площі. Тому і вартість роботи буде не настільки висока. Крім того, на відміну, наприклад, від м'яких покрівельних матеріалів, які «пливуть» при нагріві сонцем, монтаж металочерепиці можна не зупиняти навіть в сильну спеку.
  • Мала вага покрівлі. Квадратний метр металочерепиці важить близько 4,5 кг, тобто приблизно в 10 разів легше натуральної або цементно-піщаної черепиці. Це дозволяє знизити вимоги до кроквяної системи даху, несучих конструкцій фундаменту і самого будинку. Крім того, малий вага покриття дозволяє заощадити на доставці матеріалу і спростити його підйом на дах.
  • Негорючість. Це властивість, що вигідно відрізняє металочерепицю від багатьох покриттів на бітумній основі.
  • Відсутність температурних деформацій. Це означає, що покрівельне покриття з металочерепиці може використовуватися навіть у регіонах із значними сезонними і добовими перепадами температури повітря.
  • Морозостійкість. Одне з ключових переваг металочерепиці, що пояснює її популярність в Скандинавії та Росії. Сталь з покриттям, на відміну від бітумних матеріалів, в т. ч. популярною в південній Європі гнучкої черепиці і спочатку створеного спеціально для бідних африканських країн Ондуліна, не стає крихкою на морозі. Крім того, вона не гігроскопічна, тому не може бути зруйнована замерзлої водою, як цементно-піщана черепиця.
  • Універсальність. Як було зазначено вище, металочерепиця багато свої переваги успадкувала від профільованого листа. Тому застосовувати її можна навіть на складних і малоуклонних (від 12°) покрівлях, чого не дозволяє натуральна або цементно-піщана черепиця, що вимагає швидкого стоку води (причину див. вище).
  • Різноманіття кольорів і відтінків. Їх палітра обчислюється десятками, що нереально більше ні для одного покрівельного матеріалу. Причому мова йде не тільки про класичних кольорах і гладких покриттях, а також про фактурної матової поверхні (наприклад, у металочерепиці Вікінг МП), про імітації натуральної черепиці (Granite CLOUDY) і навіть про відтінках типу «металік» (Colorcoat Prisma).
  • Стійкість до зовнішніх впливів і довговічність самої металочерепиці та її зовнішнього вигляду за рахунок полімерних покриттів. Завдяки наявності полімерного покриття в поєднанні з цинковим шаром металочерепиця не боїться не тільки води, але також більш агресивних середовищ: наприклад, просоленого вологого морського повітря. Цей матеріал не постраждає від ударів граду, а стійкість полімерного покриття до УФ-випромінювання дозволяє йому зберегти свій колір протягом всього терміну експлуатації.

Поширена помилка, що металочерепиця – досить «галасливий» матеріал, і покрівля з неї багаторазово підсилює шумовий фон від атмосферних опадів. «Такий ефект може виникнути як результат неякісного монтажу, коли листи покрівельного покриття погано закріплені і вібрують від дощу, граду або вітру, – пояснює Василь Десятун («Метал Профіль»). – Правильно змонтована покрівля гасить всі шуми, не доставляючи незручностей господарям будинку. «Шуміти» можуть лише неутеплені покрівлі з малим ухилом, що зазвичай зустрічається лише на господарських будівлях».

Така різна металочерепиця

 

І все ж існує різна металочерепиця. Відрізняється вона, головним чином, за властивостями полімерного покриття. «Найбільше поширення на сьогоднішній день отримали поліестер (поліефір) і суміші на основі поліуретану, – говорить Сергій Кельчевский (AkzoNobel). – Всі вони володіють високими експлуатаційними властивостями, проте деяка різниця все ж існує».

Покриття з поліестеру (поліефіру) відносяться до бюджетного цінового діапазону: більша частина виробленої у світі металочерепиці робиться із сталі з поліефірним покриттям. Часто можна почути, що експлуатаційні властивості поліефірного покриття невисокі, однак це справедливо лише для продукції no name», виробленої без дотримання технологічних норм і контролю якості. На жаль, деякий час тому її величезна кількість було завезено в Росію, і сьогодні, через 5-7 років експлуатації, низька якість матеріалу дає про себе знати. Щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно не гнатися за копійчаною економією і більш обачно вибирати постачальника покрівельного покриття. «Що застосовується при виробництві металочерепиці NormanMP покриття теж грунтується на економічному поліестері, однак налагоджений технологічний процес і нормовані характеристики цього матеріалу роблять його якість порівнянним з покриттями преміум-сегмента, – каже Василь Десятун («Метал Профіль»). – Ми ретельно контролюємо всі параметри: якість і товщину металу (не менше 0,5 мм), якість цинкового покриття (2 клас, від 140 г/м2), товщину полімерного покриття (25 мкм). В результаті ми змогли збільшити гарантію на металочерепицю до 10 років проти 1 року, який зазвичай дають на покрівлі з покриттям з поліестеру. При цьому реальний термін експлуатації металочерепиці NormanMP набагато більше».

Якщо говорити про більш високому ціновому сегменті, то тут найбільшою зносостійкістю відрізняються покриття на основі поліуретану. Наприклад, гарантія на сталь з покриттям Colorcoat Prisma™ (виробництва TATA Steel) при експлуатації матеріалу в покрівельних системах становить 15 років, а реальний термін експлуатації досягає 50-ти років. Характерною особливістю цього матеріалу є широка кольорова палітра, що включає цілий ряд відтінків «металік».

Існують і особливі полімерні склади – наприклад, має прекрасну стійкість до атмосферних впливів покриття Вікінг МП товщиною 35 мкм, вироблене компанією AkzoNobel за спеціальною запатентованою технологією.

Таким чином, різноманіття типів і кольорів захисних покриттів дозволяє підібрати підходящу металочерепицю для вирішення будь покрівельної завдання, вклавшись у запланований вами бюджет.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner