Якщо у Вас акрилова ванна європейського виробника і Ви знайшли справжній рідкий акрил з номером кольору вашої ванни, т. к. у Вас залишилися всі папери від її покупки – вам крупно повезло. Скористайтеся інструкцією ( переклад це не проблема) і вирішити виниклі дефекти. Якщо все зробите правильно, то після реставрації навіть не знайдете те місце, де у Вас була проблема.
Але що ж робити, якщо ви самі не знаєте, що за ванна у Вас, якого виробника і коли вона вироблена, а номер кольору (відтінку) рідкого акрилу Вам не знаючи, важко пригадати?
Поділюся своїм досвідом у цій сфері, т. к. відремонтував акрилових ванн, душових кабін, екранів для ванн акрилових вкладишів (вставок) не один десяток.
Для усунення сколів і тріщин європейських ванн (або акрилових ванн, зроблених з європейських аркушів) користувався німецьким рідким акрилом фірми Roehm Gmbh.
Останнім часом користуюся рідким акрилом BYsan3000 (про що писав раніше).
Інструкція по користуванню так само наведена. У дуже рідкісних випадках колір співпадає з кольором ванни. Деяких влаштовує незначний відтінок, тим більше що знаходиться не на самому видному місці, і доплачувати за підбір кольору не всім хочеться.
Ось ще про користування рідким акрилом BYsan 3000. Є у нього і недоліки – навчений гірким досвідом. Він не працює при температурі нижче 18 C. тобто працювати їм треба при кімнатній температурі 20...25 C. Справа була взимку, спробував зашпаклювати тріщини при холоді близько нуля, може 3 градусів. По інструкції гарненько перемішав компоненти, почекав хвилини три, завдав на місце і почав чекати. Чекав довше звичайного... Але так і не дочекався потрібного ефекту. Рідина випарувалася чи як, але поверхня вийшла як слипшаяся цукрова пудра, але зовсім не те... полімеризація не пішла!!! Можливо і європейський рідкий акрил для ванної веде себе так само, не знаю (з них чітко дотримувався інструкції). Тим більше німецький рідкий акрил йде в тюбику, в якому капсула з порошком у 2 грама, окрім як використовувати за один раз 35 євро – ніяк не вийде. Комлекта рідкого акрилу BYsn 3000 мені вистачає на 5 – 8 невеликих сколів чи тріщин. Але дуже важливо дотримуватися точні пропорції. При не дотриманні пропорцій акрил може дуже довго полімеризовані або втратити свої властивості надійності. Якщо правильні пропорції – рідкий акрил веде себе як розплавлена пластмаса. В першу хвилину після змішування двох компонентів він являє собою рідину типу води - легко ллється. Але в такому стані використовувати його ще рано, треба почекати, щоб він почав полімеризовані. З часом він стає все тягуче і тягуче, коли береш його шпательком він тягнеться як гаряча жевачка. В такому стані не раджу його перемішувати, тому що в нього можуть потрапити бульбашки повітря, і після ремонту та повної полімеризації, коли ви почнете зашкуривать і вирівнювати поверхню, можуть з'явитися раковини від пустот.
Для того, щоб на 100 % потрапити в колір реставрируемой поврхності, краще всього скористатися матеріалом цієї поверхні. Для цього Вам буде потрібно розчинник акрилу. Ви можете придбати розчинник акрилу BYsan 4000 або високо очищений дихлоретан. Раніше дихлоретан часто застосовували для склеювання оргскла (ПММА). Але не раджу купувати дихлоретан, який продається в радіотехнічних магазинах, т. к. він має жовтуватий відтінок, і після використання його – вийти жовта пляма. Дихлоретан добре розчиняє акрилати (АБС, ПММА) і після випаровування ці полімери знову стають твердими. Будьте обережні, пари дихлоретану шкідливі для здоров'я, намагайтеся не вдихати його пахощі.
Якщо у Вас ванна з листового акрилу, то знайдіть таку частину поверхні, які не видна при установці ванни. Це найчастіше зовнішні борту ванни, які присунуті до стіни, або закриті від очей предметами ванної кімнати. Візьміть свердло діаметром 8-10 мм і повысверливайте стружку акрилу поверхневого шару ванни, намагаючись не досверлить до склопластику. Свердління виконуйте на маленьких оборотах. Підготуйте ємність, в якій будете створювати розчинений акрил. Це може бути пробочка, ковпачок або щось дрібне, бажано металеве або скляне. Головне щоб ця ємність була чистою і без фарби (барвників). До речі поліетилен дихлоретан не розчиняє. Дуже плоскі ємності бажано не використовувати, тому що розчинник (дихлоретан) досить-таки добре випаровується.
Для зручності нанесення приготуйте пензлик для малювання. Дуже важливо, щоб волоски пензля не випадали і не залишилися у Вас при реставрації на поверхні.
Налийте в ємність розчинника і потроху додавайте стружку акрилу, все це перемішуючи паличкою (сірником) або іншим чистим предметом. Додавайте стружку, поки не досягнете консистенції сметани.
Нанесіть отриману суміш на реставрируемую частина тоненькими верствами і між кожним шаром витримуйте проміжок часу, щоб розчинник міг випаровуватися, а поверхня ставала твердішою. Як ви розумієте, усадка буде значною після випаровування розчинника. Якщо Ви будете наносити відразу великий шар, то всередині шару можуть утворитися порожнечі (бульбашки), тому що розчинник випаровується починаючи з поверхні. Заздалегідь врахуйте, що акриловий лист ( з якого зроблена ванна) має деяку світлопропускання і ваш розчин не володіє такою покриттям, як звичайна фарба. Якщо ви нанесете дуже тоненький шар, то можливо буде видно ваша тріщина (скол) або попередня замазка після висихання й полірування. Тому перед початком реставрації, зробіть невелике заглиблення (0,5...1 мм) на місці вашої реставрируемой поверхні. Якщо у Вас наскрізна тріщина або скол на акриловій поверхні, то попередньо краще зашпаклювати рідким акрилом, а зворотну частину по можливості посилити склопластиком.
Після того, як ви нанесли розчинений акрил, краще почекати кілька діб, поки розчинник повністю випаруватися. Через кілька годин після реставрації акрил буде вже твердим і ванною можна користуватися, але з поліруванням – краще почекати, т. к. твердість буде тільки поверхнева. Якщо ви нанесли шар 1...3 мм, то через дві доби можете вирівняти полірувальної папером 1500 і 2500 і відполірувати вашу ванну.
Якщо ніде не потрапив сміття та барвники, то кінцевий результат повинен бути ідеальний, не повинно залишитися і натяку про колишніх проблеми.
З досвіду розповім, що бувають акрилові ванни і піддони, не піддаються такому способу реставрації. У мене зустрічалися китайські ванни і піддони з листового акрилу, коли при розчиненні акрилової стружки – вона ставала зеленуватого відтінку. Ці сантехнічні вироби спочатку йдуть з синьо-фіолетовим відтінком, тобто вони як би білі, але якщо прикласти до них дуже білий колір, то відразу видно різницю. Не знаю, що за компоненти додають китайці, але відбувається якась реакція з розчинником. Щоб не висвердлювати стружку, спробуйте нанести на непомітну частину ванни пару крапель розчинника і дивіться, позеленіє під ним поверхневий шар або ні...
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.