тому при бажанні можна створити воістину прекрасні речі. Однак, час іде, а один елемент декору все ніяк не втрачає свою популярність і причина тому його незамінність. Мова в статті піде про декоративному огорожі, виконаному з бетону і встановленому на терасі, позаду будинку.
Декоративним огородженням даний тип є тому, що його зовнішній вигляд виконаний у вигляді дерев'яної балясини, з тією лише різницею, що замість дерева використовувався бетон. Завдяки цьому матеріалу дане огорожу відмінно прослужить вам на вулиці, а з умовою, що, як у нашому випадку, балясини розташовані на критій терасі – термін служби величезний.
Першим постає питання: «Де ж взяти такі балясини?». Відшукати їх нескладно. Такий товар зустрічається повсюдно. Якщо вам потрібна велика їх кількість, краще підіть по кілька скрутного, але зате більш дешевого шляху: зробіть балясини самі! Так-так, без особливих навичок ви цілком можете своїми руками протягом деякого часу створити потрібну кількість елементів. Вам буде потрібно придбати спеціальну металеву або пластикову форму для балясин, які можна знайти в спеціалізованих магазинах. Форма заповнюється міцним бетоном, де співвідношення піску та цементу становить 1:2.У центр вироби вставляється арматура, бажано діаметром не менше 1см. Дуже важливо, щоб арматура виступала з балясини з верхньої і нижньої сторони приблизно на 8см. Під час заповнення форми бетоном з допомогою вібрації ущільніть розчинову суміш, щоб всі порожнини були повністю заповнені. Коли у вас вийде перша балясина, не поспішайте монтувати її, дайте бетону гарненько схопитися. Буде дуже добре, якщо готовий виріб буде сушитися 3-4 тижні мінімум.
Детально описувати процес створення балясин ми не будемо, а відразу перейдемо до процесу їх монтажу.
Все починається зі стандартного: нанесення розмітки. Виміряти рулеткою розташування кожної балясини. Враховуйте крок між бетонними балясинами. Олівцем позначте місце, де вісь огороджує елемента, або, кажучи простіше, арматура, стикається з поверхнею, на якій буде проводитися монтаж.
За відмітками випилюються отвори. У нашому конкретному випадку балясини монтуються на терасу з бетонною основою, на яке покладена бетонна плитка. З даної причини отвори робляться перфоратором з розміром свердла, відповідного діаметру арматури.
Коли зроблені отвори, в них вставляються балясини для попередньої перевірки. Якщо все в порядку – виймаємо огорожі і приступаємо до замішування клею. Клей беремо плитковий. Тераса знаходиться на вулиці, а значить, в холодну пору року схильна до негативних температур – використовуємо морозостійкий вид плиткового клею. Замішувати готовий плитковий клей вкрай просто: висипаємо вміст мішка у відро і додаємо води, помішуючи все це справа дрилем з насадкою міксер. Робиться це до тих пір, поки клей не прийме консистенцію сметани. Розмішувати треба ретельно, щоб не залишалося збилися грудочок.
На поверхню клей наноситься шпателем. Працюйте акуратно, щоб сильно не замазати укладену раніше плитку. Надлишки клею тут же змивайте мокрою ганчіркою! Клей також наноситься на нижню частину балясини. Після цього намазані клеєм площині з'єднуються і коригуються. На даному етапі користуватися рівнем для контролю рівності не потрібно!
Коли всі балясини стоять на своїх місцях, не чекаючи поки застигне клей, переходимо до іншого виду робіт.
Ми будемо створювати поручень своїми руками! У магазинах такого не купиш, адже у кожного все по-своєму. Зазвичай в таких випадках люди звертаються в спеціальні організації, які надають необхідні послуги, однак ці люди навіть не підозрюють, наскільки все просто. Зробивши все самостійно, ви отримаєте той самий результат, але за набагато менші гроші!
З чого робити поручень, трохи пізніше, а поки по кроках.
1.Створюємо опалубку. Для цього використовуємо дерево. Знадобляться рівні дошки. Використовуючи інші, ви зробите некрасивий поручень в результаті. Першим ділом виготовляємо дно опалубки. На дошці, з допомогою вимірювального інструменту намічається розташування балясин. У зазначених місцях робляться отвори згідно діаметру верхній частині огорожі. Потім дошку одягається на огорожу. Ця дія дозволяє вирівняти всі елементи огорожі в одну лінію. Використовуючи рівень, виставляємо потрібне положення і після з допомогою кріплення і розпірок фіксуємо положення.
2.Тепер займемося бічними сторонами опалубки. Висота їх визначається на ваш розсуд. Все залежить від того, якої висоти ви хочете зробити поручень. У нашому випадку поручень має висоту 7см. Бокові сторони також виготовляються з дощок. Ваше завдання – це рівно прикрутити їх до заздалегідь встановленим основи опалубки. Щоб кут між основою і бічною стороною був 90 градусів, використовуйте інструмент косинець. При необхідності більш жорсткої фіксації використовуйте кріплення і все ті ж розпірки.
3.Оскільки ви вже визначилися остаточно з висотою поручня, можна зрізати стирчать кінці арматури, зробивши їх врівень з опалубкою. Однак, важливий нюанс: у нашому випадку поручень буде мати вигнуту назовні форму, тому арматура буде закрита кількома сантиметрами розчину. Якщо ви робите плоский поручень, арматура повинна бути нижче опалубки приблизно на 1см.
4.Займемося армуванням. Між стирчать з балясин арматурними прутами, змійкою проведемо дві інших стрижня арматури. Таке армування необхідно для забезпечення міцності. Ви ж не хочете, щоб ваш поручень тріснув, коли ви на нього облокотитесь або зовсім сядете, чи не так? У нашому випадку була можливість закріпити кінці арматури в стіну, засверлив їх туди. Природно, якщо така можливість є і у вас, краще не втрачайте її!
5.Природно, часто арматура на будівництві валяється з явними ознаками присутності на її поверхні корозії. Просто так це не залишайте і перед заливкою опалубки розчином, обов'язково промажте всі залізні елементи розчином від іржі. Кислота «з'їсть» всі, залишивши чистий метал.
6.Наостанок можна зробити, хоч і не обов'язково, ще одну річ. Погодьтеся, навіть якщо поручень буде мати красиву фігурну верхню частину, його негарні нижні квадратні межі, залишені опалубкою, будуть псувати картину. Є вірний спосіб виправити це! Порахуйте довжину вашої опалубки і помножити цей показник на два, оскільки сторони у опалубки дві. Ви отримаєте кількість погонних метрів. З цим значенням йдете в магазин будматеріалів і купуєте там плитковий пластиковий куточок. Кількість кутів визначається в залежності від кількості метрів. Плитковий куточок потрібен вам не повністю, а лише та його частина, яка має гарне закруглення. Зрізаємо це закруглення ножем і встановлюємо у два нижніх кута опалубки. Для наочності нижче представлені фотографії. Тепер нижня грань вашого поручня буде закругленою!
7.Перед заливкою опалубки розчином залишилося лише одне маленької дільце: створення шаблону для верхньої частини поручня. Намалюйте переріз поручня, форма якого вам подобається. Потім теж саме виріжте з жерсті. Жерсть для зручності прикріпіть до дерев'яного бруска, витесаному за тією ж формою. З одного з країв прикрутіть ще брусок, тільки таким чином, щоб він притискався до однієї з дощок і фіксував шаблон постійно однаковому становищі по відношенню до опалубки. Щоб було зрозуміліше, погляньте на фото.
8.Тільки тепер можемо зі спокійною душею приступити до приготування розчину. Використовувати будемо не бетон, а щось більш пластичне, але не менш міцне! Цей диво матеріал – цементна штукатурка для зовнішніх робіт. Приготування здійснюється за таким же принципом, що і замішування плиткового клею. Єдиною, цього разу додайте в суміш трохи цементу, навіть незважаючи на те, що штукатурка спочатку на цементній основі. Вибирайте приблизне співвідношення 1:3.
9.Заповнюємо розчином опалубку. Під час заповнення створюйте різні вібрації, щоб ущільнити суміш і видавити всі бульбашки повітря. Якщо цього не робити, поручень проллється дуже неакуратно. Форма розчину набувається після того, як ви простягніть за нього заздалегідь зробленим шаблоном.
10.Коли ви завершили роботу, пов'язану із заповненням опалубки, залиште все на просушку, приблизно на тиждень. Потім опалубку можна акуратно зняти. Щоб це зробити розкрутіть бокові сторони, видаліть всі збірки. Нижню частину підстави опалубки опустіть на низ огорожі і після випиляєте або ж розбийте долотом. Якщо виявляться якісь раковини і горбки, не переживайте, надалі все можна подчесать і подшпаклевать.
11.Довівши все до розуму, поручень можна грунтувати і фарбувати.
Поручень буде служити вам вірою і правдою досить довгі роки, а його витончена форма разом з красивими балясинами знову і знову буде радувати ваше око. Особливо приємним буде почуття усвідомлення того, що цю, здавалося б, на перший погляд, непросту роботу ви виконали самостійно.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.