Гідроізоляцію в підвалі влаштовують у всіх будинках незалежно від їх розташування . Однак не можна сказати, що застосування одних і тих же заходів по боротьбі із зливовими і ґрунтовими водами, дозволить домогтися сухого підвалу для будівель, розташованих в різній місцевості.
Є загальні правила, за якими облаштовується гідроізоляція. Важливо знати: у будівництві є такі поняття як вертикальна та горизонтальна гідроізоляція. Горизонтальна знаходиться в товщі підлоги, беручи на себе підпір води знизу. Вертикальна ж розташовується зовні вздовж стін підвалу.
Тепер про все трохи детальніше.
Горизонтальна гідроізоляція зазвичай виконується 4-ма шарами руберойду або ж гідроізолу, який, треба сказати, більш ефективний. Між собою шари з'єднуються за допомогою бітумної мастики. Гідроізоляція повинна лежати суцільним килимом по всій площі підлоги, на заздалегідь зробленій бетонної підготовки, а також, проходячи через стіни, випускатися назовні і виводитися на поверхню зовнішніх стін на висоту, що перевищує рівень грунтових вод на 0,5 м. По верху гідроізоляція необхідно укласти шар бетонної стяжки, який називається «пригрузочный». Він необхідний для врівноваження тиску води. По верху стяжки необхідно «пройтися» спеціальними гідроізоляційними складами. У продажу вони є як в готовому стані, у відрах, так і у вигляді сухих будівельних сумішей, які продаються в мішках по 25кг. Тільки після нанесення цього засобу можна приступати до обробки підлоги. І тут теж не допустите помилки. Не варто наївно вважати, що ваш підвал завжди буде сухим. Для обробки вибирайте матеріали, які не бояться вологи, наприклад, камінь, керамічна плитка і т. д.
Вертикальна гідроізоляція як вже було сказано, облаштовується зовні. Стіни фундаменту, які стикаються з грунтом, фарбуються бітумною мастикою чи смолою. Грунтовно промазати фундамент доведеться на висоту, що перевищує рівень землі на 150мм. Щоб захистити фундаментну стіну по всьому периметру будівлі необхідно зробити вимощення. Цей елемент виготовляється з асфальтобетону, що заливається на поверхні землі з ухилом 2-3 градуси для стека води. Під вимощення необхідно укласти 2 шару гідроізоляційного матеріалу, щоб під неї не потрапляла волога. Заливку вимощення краще проводити секційно, щоб процес усадки не пішли тріщини.
Іноді виходить так, що будинок розташований поблизу якого-небудь водоймища, наприклад, озера. У такому разі з'являється істотна проблема – низький рівень ґрунтових вод. Тиск дуже високий, тому у пік сезонних коливань вологи, наприклад, навесні, будьте готові, що вас може трохи підтопити. Саме тому заздалегідь продумайте це і прийміть відповідні заходи. Все електричне обладнання, скажімо нанос та ін., яка зазвичай розташовується в підвалі потрібно встановлювати на підвищені бетонні підстави. Підлога зробити з контр ухилом, а в одному з кутів розмістити стічну яму . Краще звичайно її тут же закрити гратами, щоб у темряві не завдати собі каліцтва. В яму буде збиратися вода, після чого звідти її можна буде швидко і легко відкачати будь-яким насосом.
Для того щоб не було проблем з вогкістю обов'язково передбачте вентиляцію. Бажано, щоб вона була комбінованої: природної і штучної. Штучне вентилювання здійснюється з допомогою вент каналу, що йде на дах, а природне за коштами вікна, розміщеного під стелею. Додатково до всього в підвал не робіть глухих дверей. Буде краще, якщо внизу у них буде вентильована решітка або відступ від порога приблизно в 2см.
Також слід пам'ятати, що вологість в приміщенні може підніматися, тому зробивши гідроізоляцію підвалу, зробіть теж саме і з проводкою.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.