Продавець Інтернет магазин Тепло Вашого Дому розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
212 відгуків
ТЕРМОРЕГУЛЯТОР В ПОДАУНОК  КОЖНОМУ ПОКУПЦЮ! АкциЇ та знижки  Детальніше про АКЦІЮ

Компанія тимчасово не приймає замовлення та повідомлення

+380 (63) 201-73-33
+380 (99) 663-03-50
Тернопіль.Вул Об'їзна 12/2 .Ринок західний або Філія Вул 15 Квітня 5 а, Тернопіль, Україна
интернет магазин Теплих підлог

Технологія укладання тротуарної плитки (цікаві статті)

Технологія укладання тротуарної плитки (цікаві статті)

Крок 1.

Процес укладання тротуарної плитки починається з земляних робіт. Дуже важливо ретельно підготувати підставу. Оскільки звичайні ґрунти, що залягають у нас з вами під ногами, мають низьку густину, а також багаті різними мікроорганізмами, їх потрібно в обов'язковому порядку замінити. Для цього лопатою або шнуром шнур намічаємо контур майбутньої доріжки або площадки. По всій площі в рамках виділеного контуру виймаємо грунт. Глибина виїмки 30-40см. Стінки котловану робляться стрімкими, а його дно - максимально рівним.

Крок 2.

Заповнюємо свежевырытый котлован сіяним річковим або озерним піском, який дістали з самого дна. Замовити такий пісок можна практично на будь-якому кар'єрі. Плюс даного матеріалу полягає в тому, що в ньому немає насіння рослин, хробаків і т. д. Але найголовніше – в цьому піску немає корисних мікроелементів, без яких не можуть рости рослини. Заповнювати котлован потрібно не повністю: до поверхні землі має залишитися ще як мінімум 10см.

Крок 3.

Тепер наше основу потрібно добре ущільнити. Допоможе в цьому механічна трамбування. Можна користуватися і ручний, але у такому разі затратится більше часу й сил, а найголовніше, постраждає якість. Ущільнення слід проводити до тих пір, поки верхній шар піску не затвердіє настільки, що навіть перестануть лишатися сліди від взуття.

Крок 4.

Приступаємо до встановлення бордюр. Шнуром-шнур намічаємо межа рівня по висоті. Виставляємо бордюр так, щоб верхня його частина торкалася натягнутому шнуру. Процес підняття бордюру до потрібно рівня, а також його закріплення здійснюється завдяки бетонного розчину. Для цього розчину краще використовувати цемент марки М500. Інструментом «рівень» перевіряємо горизонтальність і вертикальність виставленого бордюру. Коли все ідеально рівно, залишаємо все сохнути. За цим принципом встановлюються всі бордюри. Для застигання бетону слід відвести 2-3 доби.

Крок 5.

 

В рамках даного етапу влаштовуємо фінішну підготовку основи під бетонну тротуарну плитку. Зазначимо, що плитка після укладання повинна йти врівень з встановленими раніше бордюрами. Тому далі нам слід виміряти відстань від ущільненого сіяного піску, до верхньої межі нашого майбутнього тротуару. Від розміру отриманого віднімаємо висоту бетонного бруска тротуарної плитки і ділимо отримане значення на два. Число, яке ви в результаті отримаєте, позначає висоту двох шарів фінішної підготовки. Дана підготовка називається гарцовка. Це суміш сіяного, все того ж, озерного або річкового піску з цементом у великому співвідношенні. На 50кг піску знадобиться всього 0,5 кг цементу. Суміш замішується насухо, без змішування з водою! Поки йде процес замішування, можна зайнятися першим ущільнювальним шаром. Використовуючи отримане раніше значення висоти шару, знову укладаємо сіяний пісок. Щоб точніше проконтролювати висоту, можна зробити собі допоміжне підручний засіб: вирізати дошки таким чином, щоб її краї висіли на бордюрі, а низ доходив до поверхні рівно на стільки, щоб зняти надлишки піску. Покінчивши з цим, дістаємо з мішалки гарцовку. Як і пісок, що укладається раніше, висипаємо її між бордюр. Підрізавши використовувану раніше дошку ще більше, згідно висоті нового шару, видаляємо надлишки гарцовки.

Крок 6.

Знову дістаємо трамбовку. Проходимся по всій площі тротуару, де раніше була укладена і вирівняна гарцовка. Гарненько все уплотнив, переходимо до наступного етапу.

Крок 7.

Приступаем к непосредственной укладке бетонной тротуарной плитки. По выбранному рисунку укладываются тротуарные бруски. Их положение можно зафиксировать, используя молоток каменщика, в котором ударная часть выполнена из резины, благодаря чему при ударе, плитка не лопается. В процессе укладки постоянно пользуемся «уровнем» для контроля правильной плоскости.

Шаг 8.

Предпоследний этап. На трамбовку надевается резиновая насадка, предохраняющая плитку. Затем этой трамбовкой следует пройтись прямо по только что уложенному тротуару. Все бруски после этого процесса станут в строго одной плоскости.

Шаг 9.

На завершення проводимо затірку швів тротуарної плитки піском. Знову використовуємо сіяний пісок, який заганяємо у шви щіткою. Завдяки цьому бруски розклинювати між собою, утворюючи міцне зчеплення. Така доріжка прослужить вам довгі роки. Вона не просяде і не з'їде.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner