Отмостка необхідна для захисту фундаменту від вологи, що потрапляє на нього з даху під час атмосферних опадів. З метою відводу води вимощення слід робити з невеликим ухилом в протилежну сторону від фундаменту будівлі. У багатоповерхових будівлях цей ухил може доходити до 15 градусів.
У нашому конкретному випадку розглядається вимощення двоповерхового житлового будинку. Обробка проводиться бетонними вуличними плитками з фактурою «шоколадка». Також використовуються бетонні жолоби. Ці елементи можна придбати готовими, або зробити самостійно.
Спочатку у нас є чорнова бетонними вимощеннями, але вона не володіє потрібними якостями, необхідними для укладання плитки. Першим ділом потрібно надати міцність! Отмостка просто лежить на землі, тому під дією певних сил постійно рухається туди-сюди. Крім того в деяких місцях є тріщини. Додавши вага плитки, відмостка буде рухатися ще активніше. Закріпитися на місцевості нам допоможуть наступні дії: викопуємо траншею по всьому периметру вимощення . Глибина – 30см, ширину робимо не менше 20см. У підстави траншеї робимо невелике розширення, яке в будівництві називається «подушка». Збільшивши площу зіткнення бетону з землею, ми підвищуємо стійкість. В даному випадку вона вкрай важлива! Отриману траншею заповнюють бетоном . Використовуємо цемент марки М500. Співвідношення піску і цементу 1:3. У суміш додаємо крупний заповнювач у вигляді каменів діаметром 5-10см і ін . Заповнивши траншею, вирівнюємо бетонний шар кельмою. Контролюємо площину інструментом «рівень» . Даємо бетону за час застигання . На це піде 4-5 днів. Звичайно, за цей час повне схоплювання не відбудеться, проте продовжити роботу це не завадить. Якщо є якісь сумніви, бетон на міцність можна перевірити простим способом: гострим предметом креслите на його поверхні сітку, залишаючи при цьому подряпини глибиною не менше 2мм. Якщо в місці перетину ліній бетон не кришиться, зберігає свою твердість, сітка чітка і несмазанная - все в порядку, можна продовжувати.
Зміцнивши чорнову вимощення, саме час зайнятися її вирівнюванням. Оскільки будівля малоповерхове, робити нахил у протилежний бік від фундаменту ми не станемо. Однак ідеально рівною поверхню також не залишимо. Нахил буде здійснюватися не по ширині, а по довжині. Це необхідно для того, щоб вода, що стікає з даху, в результаті потрапляла в нижерасположенные на землі жолоба, які також як і вимощення знаходяться під кутом. В результаті вода по жолобах відводиться в сторону і потрапляє в землю. Розміщення в одному рівні з однаковим ступенем незначного нахилу плитки і жолобів дозволяє добитися відчуття, що все насправді рівне. В суті розібралися, тепер те, як все це зробити. Шнуром-шнур по заданому ухилу і рівня по висоті робимо позначку. Шнур закріплюємо будь-яким зручним способом. У нашому випадку це палиця з вкручені в неї саморізом . По цьому рівню встановлюємо першим ділом жолоба . Оскільки вони досить міцні і мають значну товщину, робити під них чистову бетонну підготовку не потрібно. Проводимо монтаж прямо на чорнову поверхню, використовуючи морозостійкий плитковий клей, який наноситься за допомогою гребінки. Даний матеріал є в продажі в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Попередньо поверхня грунтується! Краще використовувати ґрунт «бетоноконтакт». Важливим фактом є те, що вищезазначений рівень висоти визначається виходячи їх висоти жолобів і шар плиткового клею, на який вони кріпляться. Не забувайте постійно стежити за збігом граней жолобів і шнура-причалки.
Коли жолоби міцно стоять на своєму місці, у простір між ними та цоколем будівлі заливаємо чистової шар бетонної підготовки. Співвідношення піску та цементу в цьому випадку вже краще використовувати 1:2. Цемент все тієї ж марки М500. Ваше завдання, закрити тріщини і вирівняти поверхню. Слідкуйте за товщиною стяжки! Плитка повинна лежати врівень з жолобами, тому враховуйте товщину і шар клей, коли розраховується шар бетону. Закінчивши з цим, знову залишаємо все на просушку. Бажано почекати тиждень, перш ніж знову приступати до роботи.
Гарненько все прогрунтовав, наносимо той самий морозостійкий плитковий клей гребінкою. Укладаємо бетонну плитку. Щоб шви були однакової товщини, використовуйте пластикові плиткові хрестики. Їх розмір відповідає ширині шва, тому у вас є можливість підібрати хрестики саме під свій смак. Буде краще, якщо шви не будуть занадто великі. Рівень визначаємо за заздалегідь натягнутому шнуру причалюванню і покладеним жолобах.
По завершенню залишаємо плитку на добу для просушування . Після по ній вже можна ходити, але поки ще обережно. Не забудьте видалити хрестики із швів. Роботи найкраще проводити в теплу суху пору року.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.