Спочатку необхідно розібратися, навіщо взагалі це варто робити. Слід зазначити, що якщо ви проігноруєте етап закладення швів, вся, раніше укладена вами плитка по весні обов'язково потріскається і відстане від підстави. Причина тому волога, яка, потрапивши в шов, замерзаючи і тая всередині його в період сезонних коливань температури, руйнує плитку.
Правильна назва закладення швів плитки – фугування. Для закладення використовується однойменний матеріал – фуга. Він є у всіх магазинах будівельних матеріалів. Буває як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Може бути різного кольору, а також мати блиск. Деякі види фуг мають протигрибкові добавки і т. д.
У нашому випадку мова йде про зовнішніх роботах. Не забуваємо, що розшивку будемо проводити по плитці, що лежить на отмостке. Отже, доведеться профуговать значну площу. Сили в даному випадку навряд чи можна якось вберегти, а от зайві грошові кошти запросто. Для цього замість звичайної фуги зробіть свою. Вам знадобиться цементна шпаклівка для зовнішніх робіт. Зазвичай цей вид оздоблювального матеріалу у продажу буває білого та сірого кольорів. Залежно від кольору шпаклівки ви отримаєте відповідний колір шва. Оскільки наша плитка виготовлялася з бетону, який згодом не забарвлювався, нам ідеально підійде сірий колір. Шпаклівка розводиться на грунтовці. Співвідношення визначається на око. Головне, щоб консистенція суміші була схожа з рідкою сметаною. Якщо ви спочатку вирішили зробити свої шви більш барвистими, подібний спосіб економії вам не підійде, на жаль.
Не будемо забігати наперед. Про все по порядку.
Першим ділом расшиваемые або, правильніше сказати, фугуемые шви, слід промити водою. Краще всього використовувати шланг з насадкою. Потужна струмінь води видалить з щілини все непотрібне. Завершивши цю операцію, відразу ж приступайте до приготування суміші. Повного просихання швів чекати не треба!
За описаним вище принципом готуємо затирочні суміш. Якщо ви купили готову фугу, відкинувши експерименти з саморобними матеріалами, просто розведіть його водою по інструкції, зазначеної на пакеті. Однак поняття «готова фуга» розтяжне. Фуга може бути нерозведеної в пакеті, а може бути повністю готова до безпосереднього застосування, упакована в відро.
Приготувавши суміш, наступне питання, який просто зобов'язаний знати: «Як заповнити шов сумішшю?». Все просто, необхідно скористатися старим простим хитрим способом. Береться пакет з-під молока або кефіру або ж будь-який інший, головне, щоб він був достатньо щільним та герметичним. Пакет наповнюється фугою або шпаклювальною сумішшю, що замінює цей матеріал. Заповнення здійснюється за допомогою шпателя. Після верх пакета щільно зав'язується мотузкою. Потім в кутку вирізається отвір. Його ширина повинна бути такою ж, що і ширина заповнюваного фугою шва.
Фуга заганяється в шов так, щоб суміш виступала над його поверхнею приблизно на 1мм. Потім шов проглаживается вузької пензлем. Важливо в процесі виконання цієї роботи не замазати фугою всю плитку. Дійте максимально акуратно, щоб надалі не створити собі багато зайвої роботи.
Коли фуга схопилася і трохи затверділа, саме час знову промити шви і плитку водою. Головне не давати великий напір. Ваше завдання змити наліт фуги, поки та ще не застигла остаточно. Змивати наліт допоможе все той же шланг з насадкою, а також широка кисть.
Після виконання цих нескладних операцій роботу можна вважати завершеною. Гарне фугування гарантує плитці довгий термін експлуатації, а також гарний зовнішній вигляд.
Для наочного подання до статті додається відео-коментар.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.