Основні види меблевого кріплення.
1) Шуруп універсальний з потайною головкою. Його розмір 3,5х16. Нічим особливо примітним не виділяється. Найчастіше в комплекті з меблями не поставляється. Докуповується окремо. Їм кріплять задні меблеві стінки, ручки, петлі, висувні напрямні для полиць і т. д. Шуруп вкручується шуруповертом. (фото1-2)
2) Меблевий гвинт – просте і зручне сполучення. Представлено у вигляді гвинта і гайки. Гвинт має напівкруглу квадратну капелюшок, яка не виступає і не прокручується під час закручування і затиску гайки.
3) Меблевий куточок. Легко скріпить перпендикулярні конструкції. В залежності від призначення може бути металевим і пластмасовим. Також відрізняються і його габаритні розміри. (фото3-5)
4) Шипове нероз'ємне з'єднання. Дерев'яна деталь циліндричної форми намазується клеєм і вставляється в заздалегідь высверленный паз. Після, виступаюча частина теж намазується клеєм, після чого вставляється в паз іншого елемента. (фото6)
5) Конфірмат – це основний меблевий кріплення. Він вкручується в обидва елемента, тим самим «стягуючи» їх один з одним. Конфірмати зазвичай мають розмір 6,4х50 мм. Перед тим, як закрутити це кріплення, знадобиться висвердлити отвір діаметром 5мм. Вкручується конфірмат з допомогою шестикутника.
6) Ексцентрики – це теж дуже цікавий вид кріплення. Дозволяє зробити приховане кутове з'єднання двох елементів, розташованих один по відношенню до одного під кутом 90 градусів. Складається з двох частин. Перша частина виконана у вигляді шурупа, різьблення якого вкручується в край одного з скріплюються елементів. Спеціальна капелюшок цього шурупа вставляється в отвір, розміром 5мм, розташоване у торці другого скрепляемого меблевого елемента.
Доступ до вставленої капелюшку шурупа здійснюється з допомогою отвори діаметром 15мм, які знаходяться збоку. В цей отвір вставляється спеціальна гайка, яка, накручиваясь на капелюшок вставленого шурупа, міцно стягує стінки меблів. Затискається гайка шестигранником. Незважаючи на те, що кріплення залишилося прихованим на внутрішній стороні, його остаточно ховають під пластиковими накладками. (фото7-10)
Збірка корпусних меблів своїми руками: «З чого почати, як продовжити?»
Першим ділом, звичайно ж, слід розпакувати куплену меблі. Коробки слід розрізати з особливою акуратністю. Головне – не зачепити запаковані частини меблів. Особливо це стосується лицьових деталей.
Для зручності розкладіть зібрані елементи корпусних меблів по підлозі. Фурнітуру, що йде в комплекті, пересипте в одну коробку, щоб кожен раз не витрачати свій час на пошуки потрібної деталі. (фото11)
Обов'язково знайдете інструкцію. Вона зобов'язана бути разом з комплектом меблів в коробці. Після ознайомлення з інструкцією принесіть весь необхідний інструмент. Зазвичай, при збірці корпусних меблів потрібен наступний набір інструменту і пристосувань: шуруповерт, викрутка, шестигранник, молоток, плоскогубці, куточок, малий рівень, що фіксує куточок (фото12-19). У деяких випадках може знадобитися і дриль зі свердлом різного діаметра. Однак, у хорошої якісної заводського виготовлення меблів, як правило, всі необхідні отвори і вирізи зроблені заздалегідь!
Іноді в інструкції можуть перебувати помилки. З чим це пов'язано складно сказати, головне – це включати логіку, а не слідувати вказівкам наосліп. Також часто буває, що в комплект корпусних меблів включена дешева фурнітура з метою заощадити кошти. Якщо є сумніви, придбайте в меблевому магазині інші. Ненадійні кріплення можуть повністю вивести меблі їх експлуатації.
У цілому збірка корпусних меблів не здасться вам складною. Головне – це акуратність. Не затискайте кріплення з такою силою, щоб все тріщало, але і не залишайте його недожатым. Всі частини меблів повинні бути рівно виставлені. Рівність кутів перевіряється інструментом куточок. Нахили поверхні постійно перевіряйте рівнем. Закручуючи кріплення за допомогою шуруповерта, стежте за тим, щоб його біта не зісковзнула і не зіпсувала поверхню меблів.
У деяких випадках глянцеві та інші декоративні частини закриті захисною плівкою (фото20-21). Не знімайте її без потреби. У процесі складання робити це варто лише тоді, коли плівка заважає щось вкласти. Буде краще, якщо плівка залишиться на меблях аж до початку її експлуатації. Важливо знати, що деякі глянсові панелі сучасної меблів володіють особливими властивостями: вони способи відштовхувати пил. Однак після зняття плівки такі панелі не можна чистити близько трьох тижнів.
Зібрати корпусні меблі своїми руками – це відмінна ідея, оскільки ви вбережете свої грошові кошти від невиправданих витрат!
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.