Так як в парильні одночасно досягається висока температура, вологість і концентрація пари, необхідно забезпечити грамотну пароізоляцію. Зрозуміло, в лазні ніяк не обійтися і без головної складової – теплоізоляції. Грамотна установка цих матеріалів не тільки не дасть тепла, пари і вологи виходить назовні, і не пропустить вологу і холод із зовнішнього середовища, але і продовжить термін служби вашої лазні.
Серед сучасних матеріалів є спеціальна теплоізоляція для утеплення лазень і саун з шаром фольги, який посилює теплозберігаючі ефект. Легкий, еластичний, зручний в роботі матеріал поєднує в собі відразу функції теплоізоляції і пароізоляції, а це значить, встановлюючи відразу два в одному, ви економите час на установку матеріалу. Спеціально розроблену теплоізоляцію можна застосовувати як для утеплення саун, що знаходяться у внутрішніх приміщеннях, так і для окремо розташованої будівлі лазні.
УТЕПЛЕННЯ ЛАЗНІ: покрокова інструкція
Крок 1. Встановлення обрешітки
- З внутрішньої сторони стіни встановлюється обрешітка. Найчастіше для цього використовують бруски перерізом 50 х 50 мм
- Напрямні решетування кріпляться до стіни або вертикально, або горизонтально. Відстань між направляючими має становити 600 мм «до світла», тобто відстань між краями поруч розташованих направляючих
Крок 2. Установка теплоізоляції
Для утеплення сауни і лазні ми рекомендуємо використовувати теплоізоляцію на основі скловолокна – це тепло - і пароізоляція в одному рулоні.
- Розрізаємо рулон ножем (з довжиною леза від 15 см) на 2 половини, кожна шириною 610 мм
- Встановлюємо мінеральну вату в каркас.
- При монтажі теплоізоляції шар фольги повинен бути звернений всередину приміщення.
- Теплоізоляція встановлюється враспор між рейками обрешітки без зазорів і щілин. Краї теплоізоляції необхідно «піджати» так, щоб матеріал повністю заповнив простір між рейками обрешітки.
- Стики теплоізоляції і зовнішню поверхню решетування необхідно герметично проклеїти фольгованим скотчем.
Крок 3. Пристрій вентиляційного зазору
- Поверх обрешетування монтується контробрешетка для створення повітряного зазору.
- Контробрешетка виконується із брусків товщиною 15-25 мм
- Наявність зазору не дозволяє волозі скупчуватися в зоні контакту утеплювача і облицювання
Крок 4. Установка внутрішнього облицювання
- В якості облицювання може використовуватися вагонка, блок-хаус з різних порід деревини.
- Установка обшивки проводиться згідно з рекомендаціями компанії-виробника.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.