1. Дізнайтеся про обробку деревини.
Оскільки масивна дошка – це цілісний шматок деревини, то довговічність підлоги безпосередньо залежить від вихідної сировини і якості його обробки. Деревину відбирають, сушать для зниження вологості до 8-10% і розпилюють за особливим стандартам. Про те, як саме виготовили даний масив і який відсоток його вологості, ви можете запитати консультанта.На упаковці, як правило, виробники вказують тільки товщину дошки. Вона може складати 15, 18, 22 мм. Чим товще дошка, тим більша кількість циклювань вона витримає і тим довше прослужить.
2. Поцікавтеся породою дерева.
Сорти деревини розрізняються за цілою низкою параметрів: щільність, твердість, стабільність. Наприклад, найпопулярніший матеріал для масиву – це дуб, однак по твердості він поступається горіха, клена, ясена та низки екзотичних порід начебто мербау або ятоба. З іншого боку, дубовий масив має хороший показник стабільності, тобто при невеликих перепадах вологості в приміщенні підлога не буде деформуватися.
3. Визначтеся: лак або масло.
Масивна дошка надходить у продаж з нанесеним фінішним покриттям. Лак створює на дошці захисну плівку. З такої поверхні зручніше змивати бруд, змахувати пил і витирати пролиту воду. Масло такої плівки не створює, а, навпаки,вбирається в структуру дерева. Масляне покриття менш стійке, але, на відміну від лаку, його можна відновити на окремо взятій ділянці підлоги.
4. Подумайте про монтажі.
Існує два основних способи укладання підлоги із масиву: бесклеевой і клейовий. Одні дошки можуть бути змонтовані без клею просто за рахунок надійного замкового з'єднання. Інші призначені для збору на підкладці з допомогою клейового складу. Бесклеевой спосіб монтажу на плаваючому підставі вимагає менших зусиль і при цьому не менш надійний.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.