Йдеться, насамперед, про зовнішньому вигляді, але не варто забувати, що це не єдиний критерій, за яким слід здійснювати вибір лінолеуму при покупці.
При покупці лінолеуму важливо акцентувати свій вибір на такому: крім ваших уподобань щодо його зовнішнього вигляду, необхідно, щоб цей матеріал відповідав пропонованим до нього вимогам в тому чи іншому типі приміщень (кухня, спальня, вітальня і т. д.).
Лінолеум буває як натуральний, так і виготовлений із синтетичних матеріалів. Насправді перелік і того й іншого виду дуже великий і у кожного свої переваги і недоліки. Здійснюючи покупку лінолеуму в магазині, обов'язково запитайте продавця-консультанта: підходить обраний вами матеріал для кухні, наприклад або передпокою.
Самостійно дізнатися: для якого приміщення призначений лінолеум, можна за його маркуванні, яка відзначається двозначним числом. Перша цифра цього числа варіюється від 1 до 4. Лінолеум для приміщень з мінімальним рівнем прохідності маркується цифрою 1. З 2 – для житлових кімнат. З 3 – для офісних приміщень. Маркування з цифрою 4 має лінолеум для виробничих приміщень. Друга цифра двозначного числа також варіюється від 1 до 4 і позначає міцність. Таким чином 1 – найнижча міцність, а 4 - найвища. Наприклад, для кухні в квартирі, в якій проживають 4-5 чоловік, краще всього «взяти» лінолеум з класифікацією 24, що означає: лінолеум для житлових кімнат з 4-ої міцністю (найвищої).
Перебуваючи в магазині, уважно розгляньте купується лінолеум, а ще краще – обнюхайте. Якщо матеріал має різкий запах, значить, в його складі багато шкідливих домішок, а його якість залишає бажати кращого. Колірне покриття лінолеуму не повинно мати сального блиску, малюнок повинен виглядати натурально. Обов'язково купуйте лінолеум з однієї партії! Різні партії одного і того ж виробника можуть незначно але все ж таки відрізнятися в відтінках одного і того ж малюнка.
Укладання лінолеуму на підлогу своїми руками
Як вже говорилося на самому початку, одне з основних достоїнств лінолеуму – це просто його укладання, а значить не варто витрачати зайві гроші на те, щоб запрошувати майстрів. Якщо у вас є вільний час, і ви готові приділити цій роботі своє увагу – будьте впевнені: у вас все вийде. Головне дотримуватися всі інструкції, банальну акуратність та уважність. Зробивши укладання лінолеуму своїми руками, ви обов'язково отримаєте моральне задоволення від виконаної роботи.
Крок 1.
Звільняємо всю площа підлоги в приміщенні, в якому збираємося постелити лінолеум. При цьому видаляються також і старі плінтуса, якщо такі є.
Крок 2.
Знімаємо старе покриття підлоги. Потім робиться бетонна вирівнююча стяжка. Її товщина, як правило, не перевищує 4мм. Стяжку найкраще проармувати, хоча додавання в бетонну суміш хороших пластифікуючих добавок може замінити арматуру. Після висихання бетону його поверхня грунтується. Це робиться для того, щоб наступні шари обробки мали гарне зчеплення з бетонною основою. В нашому випадку це буде клей, на який стелиться лінолеум. Якщо старий дерев'яний підлогу демонтувати немає бажання, можна постелити поверх його ДСП (деревно-стружкові плити). Потім зверху залити спеціальні нівелюють склади, такі як заливний пол та ін. Проте другий варіант менш надійний і не гарантує тугіше довговічність, що і при заливання бетонної підстави. Крім того, відмовившись знімати старе дерев'яне покриття, ви ризикуєте тим, що підлогу з свіжоукладеним лінолеум раптово почне скрипіти.
Завершивши всі роботи по підготовці основи і дочекавшись його висихання обов'язково очистіть поверхню. Наявність на підлозі камінців і іншого сміття обов'язково призведе до горбках та інших нерівностей на лінолеумі.
Крок 3.
Укладання лінолеуму можливо тільки при позитивних температурах від 15 до 25С. Охолоджений лінолеум втрачає еластичність, тому якщо ви принесли його в ремонтоване приміщення з морозу, дайте йому полежати в теплі. Прогрівати рулон лінолеуму краще всього в розгорнутому стані. Так видаляються всі хвилі. За допомогою рулетки, олівця і будівельного ножа з висувним гострим лезом виробляємо підгонку лінолеуму по периметру приміщення. Також можуть стати в нагоді і ножиці. Якщо кімната велика і ширини рулону не вистачає, щоб постелити лінолеум без стиків, насамперед формуйте саме їх. Акуратно і щільно розташувавши стики між собою продовжуєте «підганятися» по периметру підлоги. Будьте уважні, якщо лінолеум має повторюваний малюнок. У такому разі до поєднання стиків різних рулонів лінолеуму варто підходити особливо обережно і ретельно. Лінолеум повинен лежати з невеликим нахлестом на стіни!
Крок 4.
Коли підгонка завершена, приступаємо до підрізання покриття. Відгинаємо укладені внапуск із стіною краю лінолеуму і через кожні 20-30см від кута кімнати по всьому її периметру робимо позначки олівцем. Відмітка повинна знаходитися так, щоб після обрізки з даної позначки, між стіною і лінолеумом був зазор 3-5мм від стіни. Коли позначки розставлені, відгинаємо край лінолеуму і за допомогою лінійки з'єднуємо їх лінією, потім виробляємо обрізку по заданому контуру.
Крок 5.
Даний етап можна пропустити в тому випадку, якщо лінолеум укладається в приміщенні з малою прохідністю. П'ятий крок передбачає приклейку лінолеуму до основи. Робиться це за допомогою спеціального клею, який продається в спеціалізованих магазинах, там же, де і лінолеум. Підібрати потрібний матеріал допоможуть консультанти. На поверхню такий клей краще всього наносити валиком з малим ворсом. Шар клею тонкий і рівномірний по всій площі підлоги, після цього заздалегідь підігнаний лінолеум лягає на своє місце і щільно притискається. Після того, як клей просохне, можна приступати до наступного кроку.
Крок 6.
Монтаж плінтусів. У поєднанні з лінолеумом добре будуть виглядати як традиційні натуральні дерев'яні плінтуси, так і пластикові. Проте другий варіант, на думку більшості, все ж таки більш лаконічно вписується в загальну картину. Установка плінтусів надає естетизм і закриває стик лінолеуму зі стіною.
Узагальнюючи все вищесказане, можна зробити висновок: лінолеум – відмінний матеріал для швидкого і недорого ремонту. Завдяки простій технології укладання і невибагливою експлуатації, цей вид оздоблювального матеріалу для підлоги заслужив визнання у всьому світі. Практично кожен може самостійно провести ремонт підлоги, тому якщо ви все ще роздумуєте з приводу того, щоб своїми руками укласти лінолеум на кухні або передпокою - не зволікайте, дійте і все вийде!
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.