Для того щоб отримати якісний, довговічний і красивий вітражний стелю з підсвічуванням, необхідно ще на стадії проектування докладно обговорити з фірмою-виконавцем такі моменти, як бажаний зовнішній вигляд майбутнього виробу, його основне призначення і, звичайно, вартість робіт. Ціна вітражних стель з підсвічуванням залежить від складності їхньої конструкції, типу освітлювальних приладів, технології виготовлення самих декоративних вітражів та інших факторів.
Види каркасів
Установка стелі починається з монтажу каркасу. Вибір конкретного його виду визначається доступними варіантами кріплення, конструктивними особливостями вашого майбутнього вітражного стелі і будівлі, в якому проводяться роботи, а також фінансовим лімітом, встановленим замовником.
Система типу Армстронг. Один з найекономічніших варіантів каркасів. Крім привабливої ціни, має і інші переваги:
- безліч варіантів забарвлення;
- простота і висока швидкість монтажу.
Однак система типу Армстронг виключає створення закруглених секцій, оскільки складається тільки з прямих планок.
Зварні і паяні каркаси. Вони більш дорогі в порівнянні з попереднім видом, так як мають одну важливу перевагу. Паяні або зварні конструкції допомагають втілювати в життя креативні дизайнерські задумки, дозволяючи надавати несучого профілю практично будь-які форми. Наприклад, ви зможете створити цілий вітраж на стелі або прикрасити поверхню по периметру красиво загнутими елементами. Підібраний у відповідності зі стилістикою приміщення, пофарбований у привабливий відтінок і відлитий у цікаві форми, каркас сам по собі є дизайнерським елементом, задаючи тон всій стельової конструкції.
Стелі з дерев'яним каркасом. При бажанні можна виготовити і такий різновид. Виглядати це рішення буде вельми незвично і стильно, проте виготовлення дерев'яного каркаса вимагає набагато більших затрат, ніж виробництво попередніх видів.
У поєднанні з кожним з видів каркасів вітражні стелі перетворюються на справжній шедевр.
Техніки виготовлення вітража
Існують різні способи виготовлення вітража, які відрізняються складністю і, отже, ціною. Найбільш бюджетними варіантами є фотодрук та піскоструминний малюнок. До середньої цінової категорії відноситься контурно-заливний вітраж. Найдорожчі техніки – фьюзинг і Тіффані. Стельові вітражі Тіффані історично є одними з самих перших типів вітражних конструкцій.
Варіанти підсвічування вітража
Вибираючи можливі види освітлення, необхідно досить чітко уявляти очікуваний результат. Замовник повинен визначитися, чи бажає він, щоб вітражний стелю служив центральним джерелом світла або тільки допомагав розставляти акценти, створюючи м'яку затишну підсвічування. Треба мати на увазі, що занадто сильний світловий потік «засвітить» вітражний малюнок.
Організувати освітлення можна з допомогою наступних видів освітлювальних приладів:
- Світлодіодні. Створюваний ними світловий потік може бути трьох відтінків. Одні світять холодним блакитним світлом. Інші лампи створюють максимально близьке до денного освітлення. Третя група LED-світильників дає тепле жовте світло.
- Трубчасті освітлювальні прилади з люмінесцентними лампами. Це більш економічний варіант в порівнянні з п. 1. Можуть світити теплим або холодним світлом.
На етапі проектування стелі необхідно врахувати різні технічні моменти:
- Розрахувати оптимальну відстань між світлодіодними стрічками або люмінесцентними світильниками, щоб світло рівномірно розсіювався по всьому вітражу.
- Вивести кабель для підключення обладнання.
- Передбачити зони розміщення блоків живлення, понижуючих трансформаторів.
- Після встановлення освітлювальної системи здійснюється тестування її роботи. Далі слід монтаж вітражного скла в несучий каркас. В залежності від складності декоративних вітражних елементів їх вирізують безпосередньо на об'єкті або виготовляють у майстерні за кресленнями.
- Фінальним етапом монтажу вітражного стелі є обробка скла спеціальним засобом для миття вікон або просто водою.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.