Однак тут є і свої підводні камені. Щоб зробити по-справжньому стильний і витончений інтер'єр в чорно-білій гамі, потрібно мати тонкий смак і не переборщити. Основні секрети дизайну розкриває нам Ірина Грініна, провідний дизайнер студії «Горище».
Особливості оформлення інтер'єрів в чорно-білій гамі
Створюючи інтер'єр в чорно-білій колірній гамі, слід, по-перше, визначитися з пріоритетами — буде це повністю ахроматичний інтер'єр, або акценти. По-друге, варто передбачити розташування і розміри приміщення. Наприклад, темний колір зробить маленьку кімнату ще менше, а білий візуально збільшить приміщення. До того ж, чорно-біла гама — досить холодна, тому не варто використовувати ці кольори в кімнатах, що виходять на північ.
Щоб додати інтер'єру динаміку, білі стіни можна оформити різними смугами, орнаментами, та іншими геометричними формами. Для того, щоб інтер'єр не здавався надто холодним, можна використовувати відтінки сірого або бежевого кольорів, додавати яскраві деталі в ахроманический інтер'єр: червоний, синеревый, синій декор.
Правила чорно-білого оформлення
1) Виберіть за основу один колір. Він буде переважаючим. Другий — чорний або білий — буде додатковим.
У приміщеннях, де потрібно створити відокремлену і спокійну атмосферу, наприклад, спальнях, використовуйте більше чорного кольору. А з допомогою білого створіть акценти.
2) Не створюйте чорно-білий інтер'єр в дитячій кімнаті. Це може некоректно вплинути на розвиток дитини.
3) Ідеально чорно-біле поєднання підійде квартирі-студії в сучасному стилі, де на невеликому просторі необхідно візуально виділяти кілька зон.
4) Якщо необхідно приглушити контрастність поєднання кольорів, розбавте інтер'єр введенням сірого. Застосування його різних відтінків дозволить створити ефект плавного переходу від чорного до білого і навпаки.
5) Інтер'єр в чорно-білій гамі буде виглядати витончено при використанні сріблястих відтінків і металу в обробці меблів. Особливо характерно це для сучасних стилів: мінімалізм, хай-тек.
А якщо вам до душі класичні стилі, то введіть в простір невеликі акценти пурпурного або фіолетового.
Вибір декору і меблів
Чорно-білий дизайн інтер'єру іноді варто акцентно ввести і яскраві тони. А пом'якшить контраст чорно-білого дизайн теплий колір натуральної деревини. Натуральний паркет, дерев'яні меблі прекрасно впишуться в сучасний чорно-білий дизайн.
Вибираючи меблі, зверніть увагу на те, щоб вона відрізнялася від кольору стін: шпалери або фарба не повинні зливатися з меблевими фасадами. Ахроматичні меблі легко комбінувати. Так, білий диван буде чудово виглядати поряд з чорним журнальним столиком.
Якщо ви хочете трохи урізноманітнити інтер'єр, використовувати який-небудь яскравий колір, наприклад, червоний. Це може бути ваза, рамка для фотографій або ж світильник.
Переваги чорно-білого інтер'єру
Елегантність інтер'єру в чорно-білій гамі може стати основою для створення яскравого або навіть злегка зухвалого дизайну, але з іншого боку інтер'єр може вийти спокійним і м'яким. Щоб перетворити один варіант в інший досить тільки змінити незначні елементи декору. Однак не забудьте продумати кожну дрібницю, щоб грамотно поєднувати ці два простих, але дуже складних кольору.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.