Ви хочете, щоб кольори дитячої кімнати були яскравими і теплими, символізують енергію і веселощі? Або ви віддаєте перевагу скромні мінімалістичні шпалери, який стимулює до навчання і не відволікає увагу? Кілька порад від дизайнерів надихнуть і пояснять, як підібрати шпалери в дитячу.
Основні критерії вибору кольору дитячих шпалер
Дитяча кімната - це той простір, в якому дитина проводить час вдома. Він використовує його для різних потреб: для відпочинку, гри, навчання. Виходячи з цього функціоналу, вибір кольору стін повинен відбуватися за такими критеріями:
Вік. Цей критерій змінюється разом з дитиною. Колір і малюнок в спальні малюка навряд чи буде доречний у кімнаті школяра. Різне сприйняття світу і потреби вимагають зміни шпалер у процесі росту дітей.
Стать. Спальні дівчаток зазвичай виглядають більш жіночно: тут і велика кількість рожевого або інших теплих тонів, м'які іграшки, подушки, затишний декор. Хлопчаки навпаки, віддають перевагу більш брутальне оформлення кімнати: холодні кольори і мужній декор у вигляді роботів і плакатів з супергероями.
Призначення. Шпалери різного кольору дозволять розділити кімнату на цільові зони. Яскравий куточок, обклеєний покриттями із забавним малюнком, підійде для ігор, а стіни поруч з робочим місцем краще обклеїти спокійними однотонними шпалерами, не відволікаючими від домашніх завдань.
Обов'язково залучайте дітей до створення проекту їхньої спальні. Нехай малюки висловлять свої уподобання і смаки. Так ви навчите їх приймати рішення і вибирати, а самі будете впевнені, що кінцевий результат доведеться за смаком власникам кімнати.
Який колір стін вибрати для дитячої
Шпалери в дитячій кімнаті змінюються разом з дитиною. Відповідний колір стін допоможе йому в розвитку, налаштує на потрібний лад чи стане об'єктом самовираження.
Малюки до року
Зір новонароджених в перший рік життя розвинене дуже слабо. Тому спальню краще обклеїти шпалерами первинних кольорів. Ніжні відтінки жовтого, злегка червоного і синього заспокоюють і привертають увагу , що допомагає малюкові навчитися фокусувати його погляд.
Діти до 3 років
У цей період діти дуже швидко ростуть, починають ходити і вимовляти перші слова. Вони вже розрізняють кольори і форми, а значить стіни можна оформити в більш різноманітною гамою - сірої, блакитний, бежевій або у відтінках зеленого. Колір можна розбавити зображеннями героїв казок або пейзажами.
Дошкільнята
Це час, коли діти вступають у більш свідомий вік. Вони багато часу проводять у своїй кімнаті, куди запрошують своїх друзів пограти або готуються до майбутньої навчанні. У цьому віці спостерігаються статеві відмінності в перевагах, які діти вже в стані озвучити. Колір шпалер для дитячої можна вибрати будь-який, хоча дівчаткам зазвичай більше подобаються пастельні відтінки рожевого або фіолетового, а хлопчикам - сильні тони: синій, сірий, червоний.
Школярі
Настала пора нових відкриттів, перших перемог і розчарувань. Шкільні завдання вимагають багато часу, сил і концентрації, і дитяча спальня повинна сприяти робочій атмосфері. Тому в кімнаті розумно комбінувати різні шпалери, відділення для зони відпочинку дитини від робочої зони. Щоб стимулювати розумову діяльність, добре підібрати покриття зеленого, синього або коричневого відтінку. Жовтий колір сприяє активності і творчого мислення.
Старшокласники
Підлітки переживають бурхливі зміни в емоційному і фізичному плані. Їх батьки напевно помічають часту зміну не тільки настрою, але і смаків. Спальня дітей старшого віку - це особистий простір і відображення внутрішнього світу. Так що дайте їм свободу у виборі її оформлення. Яскраві кольори, наприклад, бірюзовий, золотий або навіть чорний, в поєднанні з модними малюнками і стильним декором будуть виглядати оригінально і припадуть до смаку молодим людям.
Сподіваємося, наші рекомендації та ідеї для натхнення допоможуть зробити вдалий вибір, і ви підберете такі шпалери для дитячої, які будуть радувати вас та ваших дітей довгий час.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.