Щоб не витрачати гроші ще й за установку, це можна зробити власними руками.
Багато боятися робити цю роботу самостійно з-за страху, що наповнений водою бойлер може впасти. Притому він може впасти, як на саму людину, так і на дорогу сантехніку, при цьому виливши велику кількість води.
Нижче у статті буде розглянуто не складний і надійний спосіб монтажу накопичувального водонагрівача.
За основу кріплення, взята гіпсова перегородка товщиною близько ста міліметрів.
З міцною несучою стіною, зазвичай проблем не виникає, тут підходить стандартний спосіб підвішування на анкерах. Але як бути, якщо стіна не несе, а гіпсова перегородка?
У такому випадку краще використовувати кріпильні шпильки товщиною 8 мм, які надійно утримають бойлер вагою 100 кг
Отже, почати потрібно з розмітки. Відзначаємо нижню точку корпусу бойлера маркером на стіні.
Якщо в приміщенні присутній меблі, наприклад, підвісні шафки, то для симетрії, нижню точку краще зробити на їх рівні.
Далі, відміряємо вгору, висоту корпуса і відзначаємо верхню точку.
Тепер видно, приблизно на якій висоті буде знаходиться бойлер.
Згідно схеми, відміряємо 183 мм від верхньої точки і визначаємо лінію на якій буде знаходиться кріплення.
Коли точка відзначено, прикладаємо рівень і проводимо маркером горизонтальну смугу.
Відомо, що відстань від одного отвору для кріплення до іншого, становить 210 мм. Тому відміряємо відстань і робимо позначки.
Наступним етапом, буде буріння отворів. Так як використовуються шпильки 8 мм, свердлити слід буром 10 мм. Робити це потрібно максимально рівно, без зсувів.
Щоб кріплення було як можна міцніше, з протилежного боку стіни, шпильки слід закріпити через металеву пластину. Товщина металу повинна бути не менше 1 мм, а виготовити її слід з нержавіючої сталі. Хоча підійде і звичайна.
Прикладаємо пластину до стіни, і просимо когось, зі зворотного боку, тонким маркером зробити позначки. Це буде самий точний метод визначення майбутніх отворів.
Далі підкладаємо брусок дошки і высверливаем в пластині отвори діаметром 10 мм.
Знімаємо задирки свердлом більшого діаметра або напилком.
На один кінець шпильки одягаємо широку шайбу і накручуємо дві гайки. Друга служить контргайкою.
Те ж робимо і на другий шпильці. Тепер шпильки протягуємо через пластину і вставляємо в отвори з протилежного боку стіни від бойлера.
Шпильки із стіни повинні виходити не менш, ніж на 15 мм. Це необхідно для того, щоб на неї можна було надіти широку шайбу і закрутити дві металеві гайки.
Коли все це зроблено, дожимаем гайки ключем з обох сторін.
Тепер бойлер надійно закріплений і можна не боятися, що при наповненні водою або при подальшій експлуатації він просто зірветься з гіпсовою стіни.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.