Суха штукатурна суміш відмінно підходить для вирівнювання наступних підстав:
- цегла;
- ЦСПж
- бетон;
- газобетонні блоки;
- гіпсові блоки;
По інструкції слід використовувати гіпсові суміші для вирівнювання поверхонь у внутрішніх приміщеннях з нормальною вологістю. У ванній рекомендується використовувати цементні суміші.
Для провадження робіт будемо використовувати:
-
фасадний шпатель 60см;
-
шпатель 7-15см (для зняття розчину з правила);
-
кельма;
-
штукатурна кельма;
-
міксер з насадкою;
-
валик з піддоном;
-
крупнопористая терка;
-
рівень 2 - 2.5 м;
-
лазерний рівень (можна використовувати нитки, але цей спосіб не розглядаємо);
-
правило трапецієподібне 2.5 (для установки маяків);
-
правило трапецієподібне 1.5-2м (для підрізування);
-
h-образне правило;
-
ємність для розчину;
-
відро (для води);
-
ножиці по металу;
-
будівельний ніж;
-
рулетка.
Технологія робіт наступна:
-
при необхідності, готуємо основу (знімаємо стару поверхню). Грунтуємо підстава;
-
встановлюємо маяки за рівнем;
-
готуємо гіпсову суміш;
-
нанесення суміші на основу;
-
вирівнювання поверхні;
-
фінішна обробка.
Здираємо старе підстава, все, що тримається не надійно і осипається, тому що згодом може відійти з шаром штукатурки. Шпалери, фарбу, стару штукатурку і т. д. Потім поверхню обробити грунтовкою, в більшості випадків використовується грунтовка глибокого проникнення, якщо основа не гладке і добре вбирає вологу. По бетону зазвичай використовується бетон-контакт. Для вибору ґрунтовки краще проконсультуватися у фахівців з ремонту і обробці.
Встановлюємо лазерний рівень (лазерний будівник площин) паралельно поверхні для штукатурення, на 5-10 см і знаходимо найменшу товщину шару, заміряючи на різних ділянках стіни, як по довжині, так і висоті. Вона повинна бути не менше товщини маяка. Оптимальна товщина для гіпсової штукатурки 1см. Завмер робимо так: (див. зображення)
Наприклад, ми з'ясували, що мінімальна товщина 3 см, максимальна 7 див. На правило трапецієподібне 2.5 метра клеїмо малярську стрічку і креслимо лінію на 6см від тупої його боку. Примітка: 6см=7см-1см, де 1см – це товщина маяка/рекомендований шар штукатурного шару. По цій межі і будемо встановлювати маяки, тобто ця лінія і лазерний промінь повинні збігатися. На відстані 10-30см від кута, встановлюємо 1-ий маяк (майте на увазі, від кута правило повинно діставати до другого маяка маяка з невеликим запасом). Для його установки використовуємо тугіше гіпсову суміш, яку накидаємо на стіну з інтервалом 20-30см. Для накидання використовуємо кельму або шпатель і штукатурну кельму, наносимо невеликими ляпанцями. Нарізаємо маяки потрібної довжини, від підлоги до стелі ножицями по металу. З допомогою правила і лазерного побудовника площин виставляємо по їх рівню, втоплюючи у свіжий розчин до збігу риси і лінії лазерного рівня. Наступні маяки встановлюються точно так же, в одній площині, з кроком на 20-30 см менше h-подібного правила.
У ємність, для перемішування розчину, наливаємо чистої води, виходячи з інструкції до гіпсової суміші.
Приступаємо до перемішування за допомогою будівельного міксера.
Для замісу так само можна використовувати дриль з насадкою з низькими оборотами. По інструкції даємо відстоятися розчину зазвичай 5 -10 хвилин і перемішуємо ще раз. Після цього додавати рідину в розчин не можна.
Готовий розчин накидаємо на стіну у вигляді ляпанців, накриваючи поверхню повністю.
Для першого разу достатньо буде накидати однієї ємності, а потім витягати розчин наверх. Уточнення: якщо розчин, взятий з розчинного піддону (ємності), потрапляє назад, тоді його життєздатність буде менше ніж за інструкцією. Так само це стосується і брудного інструменту перед початком робіт.
Протягуємо (т. е витягуємо його нагору, рухаючи вліво і вправо) свіжий розчин по маяках h-подібним правилом, замазывая при цьому ділянки, де розчину не достатньо.
Новачкам простіше буде використовувати кельму або невеликий шпатель для забивання ям у свіжоукладеному розчині. Через 45-60 хвилин після замішування штукатурки, коли суміш починає схоплюватися, підрізаємо трапецієподібним правилом, ведучи їм впритул по маяках, як по напрямних. При цьому воно повинне бути перпендикулярно поверхні. Проходимо спочатку знизу вгору, потім зверху вниз. Невеликим недоліків, у вигляді заглиблень, не надаємо значення, оскільки наступним кроком їх усунемо.
Висмикуємо маяки із стіни. Поки гіпсова штукатурка остаточно не схопилася, вони легко виймаються. Якщо при цьому по краях пройтися будівельним ножем, то вони залишаться рівними, а не рваними. Замазуємо густим розчином утворилися шви. Потім великим фасадним шпателем (60см) починаємо загладжувати стіну, вирівнюючи поверхню.
Пористою теркою, рясно змоченою у воді, затираємо поверхню. Залишаємо стіну на кілька хвилин, що б верхній шар штукатурки увлажнился.
Затираємо її фасадним шпателем, для видалення дрібних недоліків.
При правильній технології виконання цих робіт, поверхня виходить рівною і гладкою, що відмінно підходить під шпалери.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.