Однак буває, що старі полотна прикріпилися настільки надійно, що ніде не відклеюються. Це призводить багатьох до опрометчивому рішенням поклеїти нові шпалери прямо на них. Треба сказати, що будь-який клей, який застосовується для такої роботи, містить воду, а тому, при його нанесенні на старі, здавалося б, надійні листи, грунтовно просочить їх, і вони можуть почати відділятися від стіни.
Тому найбільш надійний варіант – повністю усунути старе шпалерне покриття. Звичайно, в деяких випадках, можна прибрати тільки стики, клеєні внапуск, але в цьому випадку, повинна бути повна впевненість у їх добротному зчепленні зі стінами.
Як видалити старі шпалери
Як же краще всього видалити старі шпалери при капітальному ремонті квартири? Найчастіше, на рулонах, є спеціальні рекомендації з видалення саме цього виду шпалерної продукції, але можна застосувати і досить універсальні і поширені засоби.
Одним з найпоширеніших і до того ж, досить чистих методів вважається вологий спосіб, так як він дозволяє проводити всі дії практично без пилу і оштукатурена поверхня, розташована під шпалерним шаром майже не руйнується.
Як правило, для цього використовують спеціальні розчини, які допомагають вологи добре проникнути в полотно і розчинити клейка речовина, що дозволяє легко відокремити шпалери від стіни. Звичайно, застосування цього методу не виключає використання звичайної води. Її наносять на старі листи губкою або розпилювачем, але в цьому випадку доведеться деякий час почекати результату, так як звичайній воді потрібно більше часу, щоб просочити полотнище до підстави. До того ж, якщо старий шпалерний матеріал відокремився не повністю, процедуру доведеться повторити. Для зручності роботи слід проводити її частинами, поступово, аркуш за аркушем, позбавляючись від старого покриття. Починати слід зі шва, поступово зволожуючи полотно і відокремлюючи його. Застосування гарячої води дещо прискорює процес.
Близько електричних розеток і вимикачів такі маніпуляції необхідно проводити з особливою акуратністю або відключити електроживлення в приміщенні.
Якщо і при повторному зволоженні на стінах залишаються окремі шматки старого покриття, то його можна спробувати усунути з допомогою так званого відпарювання. Для цього береться шматочок вологою бавовняною тканини, вона накладається на непокірний ділянку і проглаживается праскою. Найчастіше, це допомагає позбутися міцно приклеюються шматочків.
Інші способи видалення старих шпалер
У разі, коли попередній шар шпалер був посаджений на розчин сильної фіксації, і у вас не виходить їх видалити вологим методом, варто спробувати віддерти сухі листи. Звичайно, це самий трудомісткий і досить брудний спосіб, який залишає велику кількість пилу та інших забруднень. Від них слід позбутися, так як нове покриття не повинна лягати на курну поверхню. Якщо в процесі такого сухого усунення шпалер на стінах залишаться розводи старого клею, їх слід замит.
Варто зауважити, що іноді, особливо «завзяті» шматки старих шпалер неможливо відокремити ніякими способами, в цьому випадку від нерівностей стін врятує грунтовка, яка приховає їх і зробить стіни готовими до обклеювання новим матеріалом.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.