Ще в недалекому минулому всім відому штукатурку використовували тільки для того, щоб вирівнювати поверхню, а також підготувати її до етапу обробки.
Однак, сьогодні мода на використання даної сировини в якості декору актуальна як ніколи. Завдяки високоякісним матеріалам і способам нанесення, з допомогою такої фактури дизайнери створюють вражаючий уяву, шикарний інтер'єр.
Основні особливості декоративної штукатурки
Декоративна штукатурка різниться за складом, сполучній елемента і способу нанесення. Як правило, наповнювачами можуть бути мармурова, гранітна або кварцова крихта, а також засновані на вапна, цементу, синтетичних латексах і силикате калію.
Необхідно відзначити, що рельєф покриття вийде більш вираженим, якщо частинки наповнювача штукатурки будуть великими. У цьому випадку, малюнок стане глибше, але потребує більшої кількості використовуваного матеріалу.
За своїм складом штукатурна суміш буває таких видів: мінеральна силікатна, акрилова і силіконова. Наприклад, мінеральна штукатурка менш підходящий матеріал для обробки стін в кухні або ванній кімнаті, ніж акрилова. Це пояснюється наявністю в зазначених приміщеннях високої вологості та різкої зміни температур. Суміші на основі мінеральної найчастіше застосовуються при зовнішній обробці.
Декоративного ефекту можна досягти, застосовуючи різні техніки, такі як: метод набризку, штампування валиком, штрихування-начіс, «сграфіто» та інші. З допомогою таких інструментів як різноманітні пензлики, скребки, шпателі, губки, щітки, валики штукатурці можна надати бажаний рельєф. Величезний вибір варіантів оформлення дозволить майстру втілити у життя найсміливіші, неабиякі і навіть зухвалі фантазії.
Як наносити декоративну штукатурку
Перед використанням суміші, поверхню необхідно підготувати, очистити від старого покриття і прогрунтувати. Потім наноситься один або два вирівнюючих шару штукатурки і дається кілька годин на те, щоб розчин застиг. Для того щоб видалити залишки суміші, можна скористатися простою водою, але тільки до моменту застигання. Якщо штукатурка затверділа, то виправити становище можливо виключно механічним способом.
Наступний етап – фарбування. Колірну гамму можна підібрати абсолютно під будь-який інтер'єр на будь-який смак. При необхідності штукатурку можна перефарбувати, це ніяк не позначиться на її фактурі. Фінальним шаром можуть служити фарби на основі водних полімерів або лаки з декоративним ефектом.
Також, з допомогою готової фактурної штукатурки можна оригінально і ефектно оформити стіни будь-якого приміщення. В даний час одними з найбільш затребуваних є: фактура «Короїд», венеціанська, структурна, марсельський віск, баранчик, шуба.
Крім того, можна скористатися специфічними видами декоративної штукатурки: роллерная, латекс-пластик, «морський бриз», «мокрий шовк».
У цілому, необхідно відзначити, що сучасні дизайнери часто віддають перевагу декоративній штукатурці. Це пояснюється тим, що покриття не вимагає тривалої підготовки оброблюваної поверхні до її нанесення, вдало приховує всі недоліки і нерівності, не вбирає запахи, воздухопроницаемо, влагостойко, екологічно безпечно і дозволяє створювати незвичайні, дивовижні візерунки.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.