Але більшість сучасних квартир, на жаль, не володіють просторими приміщеннями для особистої гігієни. Доводиться думати про економію простору. Питання вибору між ванною і душовою кабіною зараз викликає безліч суперечок. І кожна точка зору має своїх прихильників.
У ванній можна полежати і розслабитися. Вона легко встановлюється і досить надійна і проста в догляді, проте займає досить багато місця. Сучасна ж душова кабіна економить простір. Крім того, виробники пропонують не лише сучасний і красивий дизайн, але і, використовуючи досягнення сучасних технологій, насичують їх всілякими функціями: тропічний душ, гідромасаж, турецька лазня, ароматерапія, джакузі і т. п.
До того ж душова кабіна – це економія води і часу. Вона відмінно підходить тим, у кого в родині є літні люди. Їм не доведеться переступати через високий бортик ванни, що знижує ризик отримати травму. Тим же у кого є маленькі діти, прекрасно підійде душ з глибоким піддоном, в якому вони полюблять плескатися. Не кажучи вже про радіо, і можливості відповідати на телефонні дзвінки.
Вибір душової кабіни
Виробники пропонують безліч найрізноманітніших модифікацій, форм, розмірів і комплектацій. Тому при виборі душової кабіни можна керуватися своїм смаком, вимог до дизайну і оснащення, розмірами приміщення і власним бюджетом.
Позитивний момент у тому, що тепер душову кабіну можна «зібрати» за бажанням, з різних деталей, розмірів, функцій.
Можна вибрати кабіну і бокс, відкриту і закриту, кутову та прямокутну. Можна звести стіни навколо ванни. Якщо обгородити простір панелями і встановити змішувач, вийде бюджетний душ. В ньому практично відсутній ризик отримати травму, так як не треба переступати через бортики, пороги.
Однак, необхідно врахувати, що в цьому випадку потрібно буде зайнятися системою зливу, що у багатоквартирних будинках викликає труднощі, так як доведеться поглибити підлогу, вирівняти його і зробити стяжку.
У маленькому приміщенні прекрасним вибором стане кутова симетрична кабіна. Але вибираючи такий варіант, обов'язково потрібно врахувати «габарити» людей, які будуть нею користуватися, так як зазвичай такі кабіни невеликих розмірів. У цьому випадку дві стіни будуть замінювати стіни приміщення.
Душові піддони
Існує кілька видів душових піддонів: плоскі, увігнуті, глибокі. А також, матеріалів з яких вони виробляються: чавунні, керамічні, акрилові, залізні емальовані. Всі вони мають ряд відмінностей за своїми властивостями.
Залізні піддони досить добре нагріваються, але шумлять, при попаданні на них води. Керамічні – чудово тримають тепло, але щодо крихкі. Чавунні так само добре тримають тепло. А акрилові — м'які. Тому прогинаються під певним вагою. При установці їх потрібно зміцнювати.
Так само слід звернути увагу на матеріал, з якого зроблені бічні панелі і двері. Зазвичай вони з пластику або скла. Скло вважається більш доцільним, так як пластик швидко втрачає вигляд.
Як зібрати душову кабіну
Як правило виробники докладають до душових кабінах цілком зрозумілі інструкції по збірці і експлуатації.
Якщо є бажання заощадити, то можна зібрати душову кабіну своїми руками. Хоча все ж краще задіяти для цього фахівців.
Ще до покупки кабіни необхідно поцікавитися тиском води в системі вдома, оскільки це може вплинути на підключення, наприклад, функції гідромасажу. Обов'язково заміряти навколишній простір щоб точно знати яких розмірів і якого виду кабіну купувати.
Для початку необхідно уважно вивчити інструкцію по збірці. Розкласти і перевірити деталі і інструменти, скласти план роботи і приступити.
Для установки кабіни важливо щоб підлоги та стіни у ванній кімнаті були рівними. Необхідно перевірити і провести необхідне електроживлення, і, якщо потрібно, встановити спеціальну розетку. Так само знадобитися трійник для підключення холодної і гарячої води. До початку установки бажано зібрати кабіну по інструкції без застосування герметика. Це дозволить потренуватися і перевірити кількість і наявність всіх деталей.
- Складання душової кабіни треба починати зі складання піддону. Його перевертають, приєднують ніжки, сифон і зміцнюють. За допомогою рівня регулюється висота ніжок. Піддон повинен стояти строго вертикально і бути вище каналізаційного трійника. Для перевірки герметичності та відведення води зливний шланг з'єднується трійником", а в піддон наливається вода. Після перевірки піддон встановлюється на місце.
- Наступний етап – монтаж бічних панелей. У простий душової кабіни бічні панелі кріпляться до стін ванної кімнати і на цьому монтаж можна вважати закінченим. Якщо кабіна закритого типу, на даному етапі потрібно приступати до складання каркаса. Зазвичай, деталі вставляються в спеціальні пази, розташовані на піддоні і кріпляться болтами. Потім на каркас встановлюються бічні панелі. Всі стики обробляються герметиком.
- Тепер на кабіну надівається дах. А разом з нею монтуються динаміки, підсвічування, лійка.
- Приходить черга дверей. Якщо потрібно перевіряються і регулюються ролики для розсувних дверей.
- Є різночитання, коли встановлювати задню панель. Виробники пропонують займатися нею спочатку робіт. Більшість фахівців стверджують, що краще монтувати її в кінці, щоб вона не заважала при складанні всій кабіни.
- У висновку закріплюються аксесуари.
Після складання вся конструкція повинна бути герметичною. В приміщенні ванної кімнати обов'язково повинна бути вентиляція. Так само бажано встановити фільтри для води, які значно покращать експлуатацію і зменшать ризик виникнення поломок через надмірно жорсткої води. При правильному догляді і експлуатації душова кабіна прослужить довго, а гігієнічні процедури будуть радістю і великим задоволенням.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.