Жирний склад включає в себе досить велику кількість цементу і використовується для закладення великих тріщин. Худий складу відповідно має в собі менше в'яжучих речовин, з-за чого оздоблення цим матеріалом не настільки довговічна. Найбільш популярними є нормальні розчини, які відмінно поєднують в собі ціну і якість.
Види розчинів
Для обробки внутрішніх поверхонь приміщення зазвичай використовують штукатурний склад, що складається з вапна, гіпсу, цементу. Для обробки зовнішніх поверхонь застосовується разом з цементом або гіпсом.
Розчин цемента, як правило, використовується в приміщеннях з високою вологістю, недоліком є те, що він довго висихає.
Розчин із глини є недостатньо міцним, тому вже давно втратив свою популярність. Зазвичай глину використовують у поєднанні з цементом.
Розчин гіпсу засихає набагато швидше цементного розчину, що є його безперечною перевагою, а також слід відзначити легкість в нанесенні даної суміші на поверхню. Операція по нанесенню гіпсової суміші зазвичай складається з двох шарів, завдяки чому усуває всі нерівності стін.
Під час штукатурення внутрішньої поверхні необхідно обстукати стіни за допомогою молотка, повністю очистити, обробити водою, а вже потім наносити штукатурний шар товщиною не менше десяти міліметрів. На дерев'яні стіни попередньо встановлюється залізна сітка для нанесення на неї штукатурного матеріалу.
Нанесення штукатурки
До нанесення матеріалу для штукатурки необхідно розділити на стіну ділянки за допомогою маяків, розташованих вертикально по відношенню до підлоги і з'єднати їх зверху і знизу дерев'яними брусками. Зазвичай відстань між рейковими маяками береться один метр. Все це робиться для того, щоб шар штукатурки наноситься рівномірно на поверхню стіни. Можна також використовувати маяки з металевої основи. Коли нанесений шар штукатурки між маяками засох, можна відривати першу рейку і переносити її на нове місце, а другу рейку не чіпаємо.
Орієнтуючись на попередньо нанесений шар оздоблювального матеріалу, наносимо новий аналогічної товщини. І так уздовж всієї стіни. Щоб зчеплення штукатурки зі стіною було якісним, необхідно заздалегідь процарапать стіни цвяхом, а також не слід забувати про те, що необхідно наносити два шари оздоблювального матеріалу.
Лівші необхідно працювати справа на ліво, а правші — навпаки. Після нанесення першого шару розгладжують правилом, після чого наносять другий шар і знову розгладжують. Потім слід набрызгать воду на готову поверхню і випрасувати остаточно кельмою. Коли стіна повністю затвердіє, її необхідно якісно затерти, після чого знову окропити водою. У підсумку вийде гладка і рівна робота.
Нанесення грунтовки
Для цього потрібні спеціальні інструменти: кельма, сокіл. Спочатку набирається розчин на сокіл, який необхідно тримати в горизонтальному положенні, після чого кельму посувають до розчину, а сокіл перекидають. Так суміш виявляється на кельме. Цю операцію повторюють кілька разів, щоб перемішати розчин. Під час нанесення розчину на стіну кельму підносять до стіни під кутом, залишають зазор 5 мм і ведуть вгору. При нанесенні шару грунтовки не обов'язково, щоб поверхня була рівною, так як буде наноситися оздоблювальний шар.
Цей шар необхідно наносити після затвердіння першого. Інструменти використовуються ті ж (сокіл, кельма). Коли опоряджувальний шар нанесений, необхідно окропити поверхню водою і остаточно вирівняти кельмою. Після оздоблювального шару можна вибирати варіанти поклейки шпалер.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.