Але як не помилитися і з чого почати? Що ж, давайте розберемося.
Для початку потрібно визначитися, які двері Ви збираєтеся встановлювати. З більш дорогих, і відповідно надійних, виділяються двері з масиву, тобто з цільного дерева. Тут самими практичними вважаються тверді сорти дерева – бук, дуб. Хвойні породи не кращим чином справляються з вологою, і при її попаданні можлива деформація дверей.
Крім дверей з масиву на ринку є і недорогі міжкімнатні двері, зроблені з спресованого стружки. При правильному використанні такі двері також можуть прослужити досить довго, однак вони дуже вразливі для вологи. Звичайно, їх головна перевага — ціна.
Встановлення міжкімнатних дверей
Коли двері куплена, постає закономірне питання — «Що далі?». Для початку потрібно демонтувати старі двері. Робиться це досить просто. Распиливаем ножівкою бічні стійки і за допомогою демонтажної монтування видаляємо стару коробку. Далі можна приступати до складання нової коробки. Збирають її зазвичай на підлозі, так що заздалегідь звільніть місце для збірки.
Далі уважно заміряємо і вирізаємо дві бічні стійки і одну (якщо буде поріг — то дві) поперечні. Відрізаємо їх під кутом 45 градусів (для зручності стикування). З'єднуємо стійки за допомогою меблевих саморізів, використовуючи столярний куточок для перевірки точності кутів. Зібрана Коробка.
Далі потрібно врізати всю фурнітуру і закріпити дверні петлі. Вставляємо двері і прикріплюємо її до петлям, так як потім зробити це буде складніше. Встановлювати коробку треба обережно, контролюючи установку будівельним рівнем. Для початку кріпимо коробку на дерев'яні клини і ще раз перевіряємо точність установки, і тільки після всіх цих операцій закріплюємо коробку анкерними гвинтами. Ось практично і все. Вам залишається пройти по периметру коробки монтажною піною і роботу можна вважати зробленою. Природно, після висихання піни обрізаємо її малярським ножем і закріплюємо наличник, також обрізавши його під кутом 45 градусів.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.