Крім того, марокканський інтер'єр передбачає і художній дизайн самої стелі. Це можуть бути тонкі прути олеандрового або евкаліптового дерева, укладені поперек балок і після побілені вапном. Побілка забезпечить ефект простору і вбереже дерево від шкідників і цвілі.
Стеля можна розписати, використовуючи геометричні орнаменти. Але самим розкішним (хоча і дуже дорогим) варіантом є різьблений дерев'яний стелю, найкраще з ліванського кедра. Його виготовлення вимагає величезних витрат на роботу і матеріали, але ці витрати окупаються, бо приміщення з такою стелею або стінним фризом виглядає просто розкішно.
При виконанні підлог і стін марокканці використовують техніку, звану «Зеллидж» (ZELLIJE). Також власне в Африці часто вживається теракотова плитка або просто кам'яні підлоги. Але в Африці жаркий клімат, у більш прохолодних зонах можна використовувати лінолеум з підходящим малюнком, або ж облаштувати під плиткою систему «тепла підлога».
Особливою темою є декоративні вироби, обов'язкові в марокканському інтер'єрі. Вони повинні бути ручної роботи або хоча б імітувати роботу ремісників (це якість характеризується французьким словом «ARTISANAT»). При цьому допустимі дуже різні складність і якість виконання, це можуть бути вироби для палацу падишаха або для хижу бідняка. В марокканському інтер'єрі обов'язково присутні килими, виконані в різних техніках, вироби з шкіри, металеві світильники зі скляними вставками, кераміка. Меблі та вироби з дерева (наприклад, рами дзеркал) переважні різьблені або розписані вручну, з інкрустаціями мельхіором, перламутром, верблюжої кісткою.
Марокканський стиль народився з змішання і нашарування надбань багатьох народів Африки: арабів, маврів, берберів. Внесли в нього свій внесок і європейці: римляни, англійці, і особливо французи. Саме французькі архітектори і стали родоначальниками марокканського стилю, який не нав'язує традиції одного народу, а органічно змішує оригінальні риси Європи і Африки.
Загальна характеристика стилю
Марокканський стиль передбачає використання специфічних архітектурно-просторових рішень і особливої кольорової гами: контрасту бірюзових і теракотових відтінків (запозичених у природи міста Маракеш). У приміщеннях передбачається велика кількість стінних ніш. У них, немов на стелажах, розміщуються свічки, книги або антикварні ремісничі вироби.
Чимале значення надається різьбі по дереву, прикраси ліпниною, мозаїкою, обробці керамічними плитками. Важливо повсюдно використовувати традиційні для Африки орнаменти.
Марокканський стиль в оформленні інтер'єру передбачає присутність великої кількості килимів, подушок, пуфів. Меблі краще з туї або ліванського кедра, бажано з перламутровою інкрустацією. Серед предметів обстановки обов'язково повинні бути присутні традиційні для Північної Африки вироби: металеві глечики, просічно металеві або вітражні світильники, кальяни, скриньки, керамічний посуд. Речі повинні бути декоровані в африканському стилі; добре, якщо вони виконані вручну.
Для оформлення інтер'єру в марокканському стилі слід використовувати теракотовий, червоний, зелений, білий і блакитний кольори.
Особливості інтер'єру в марокканському стилі
Хоча цей стиль передбачає використання досить яскравих кольорів, слід зупинятися на більш спокійних їх відтінках. При своїй яскравості, марокканський інтер'єр не є строкатим. Стіни найчастіше білі, меблі темного дерева або темного кованого металу, килими – натуральних теракотових відтінків. Такий спокійний фон робить ще більш ошатними інкрустації бурштином або перламутром, підкреслює яскравість керамічної мозаїки.
Класика марокканського стилю передбачає використання килимів з верблюжої вовни, і взагалі велика кількість текстилю. Килимами покривають підлоги з керамічної плитки. Дивани і м'які меблі повинні мати безліч подушок і чохлів з традиційними візерунками і пухнастими китицями по кутах. Передбачена і можливість оббивки меблів верблюжої шкіри, але це досить дороге задоволення.
Дерев'яна меблі (шафи, столи) може бути коричневого, кольору слонової кістки або темно-червоної. Дерево обов'язково повинна прикрашати різьблення. Різьбленими робляться і дверці шаф. Вони також можуть бути розписані арабськими орнаментами.
Слід пам'ятати, що арабські традиції не передбачають художнього зображення людей і тварин. Тому візерунки килимів, різьблення, орнаментів на підлозі кращі геометричні або сильно стилізовані рослинні.
Характерною рисою марокканського інтер'єру є керамічний посуд, що виготовляється за первісним технологій.
Спочатку її ліпили берберські жінки вручну, не використовуючи гончарний круг, сушили на сонці і шліфували каменем. Такий посуд встановлюється в стінних нішах, на столах, а великі вази – на підлозі. Декоративний посуд прикрашає і стіни. Тарілки і страви виконуються з глини або металу, оздобленого карбуванням і затемненого по краю для надання йому «старовини».
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.