Для акуратної роботи необхідно засвоїти лише кілька невеликих правил.
Поспішати і виставляти максимальну швидкість розпилення не рекомендується. При великій швидкості нанесення, фарба ляже не рівномірним шаром, можуть з'явитися плями і враження від кінцевого результату залишиться незадовільним.
Для продуктивної роботи потрібно заздалегідь підготувати все необхідне:
- сам фарбопульт;
- маленький ніж;
- стара непотрібна газета;
- паперовий скотч;
- невеликий шматок тканини;
- поверхня обробки.
Радіус розпилення фарби не завжди можна передбачити. Перед початком роботи з допомогою паперового скотча слід заклеїти місця, куди потрапити фарба не повинна.
У фарбах міститься велика кількість хімікатів, які шкодять організму людини. Тому, в цілях збереження здоров'я, працювати потрібно в рукавичках, у масці та окулярах. Бажано, щоб приміщення, в якому проводяться роботи, мало доступ до провітрювання. Виробник завжди вказує заходи безпеки при роботі з фарбою, цей список необхідно вивчити. Перед тим, як залити фарбу в бік фарбопульта потрібно переконатися в правильній консистенції фарби. Занадто густа фарба погано розпилюється. Тому якщо консистенція не досить рідка, фарбу необхідно розбавити невеликою кількістю розчинника. Щоб не гадати з правильністю консистенції краще купувати спеціальні фарби. До того ж це допоможе заощадити.
Підготувавши все необхідне для початку роботи можна приступити до процесу фарбування. Основною умовою рівномірного накладання шарів фарби служить відстань фарборозпилювача до оброблюваної поверхні. Якщо піднести розпилюючий пристрій занадто близько почнуть утворюватися патьоки фарби, що сильно псує загальну картину. Тому краще відвести руку трохи далі та наносити фарбу в декілька шарів, достатньо буде 3-4 шару. Пристрій потрібно тримати впевнено і не бояться щось зіпсувати.
Після нанесення одного шару потрібно зробити невелику паузу, щоб дати фарбі схопиться з поверхнею. Цілком достатньо почекати 15-20 хвилин і можна наносити наступний шар. Перерва не повинна перевищувати 20 хвилин. Якщо оброблювана поверхня знаходиться поруч з системами опалення чи фарбування здійснюється на вулиці в спекотний день, то нанесення наступних шарів можна здійснювати через 8-10 хвилин.
Вибір пристроїв розпилення фарби на даний момент досить великий. З усього безлічі краскопультів найбільшою популярністю користуються електричні і пневматичні представники.
Професіонали для роботи з фарбою воліють пневматичні розпилювачі. Для роботи з таким пульверизатором необхідні навички. Робота пневматичного розпилювача заснована на подачі повітря під великим тиском. Стиснене повітря видавлює фарбу з сопла, змушуючи розпорошуватися на дрібні частинки.
Електричний пульверизатор працює за іншим принципом. В роботі такого фарбопульта не використовують стиснене повітря. Пневматику замінює схема найпростішого насоса. Хороший даний прилад тим, що працювати з таким пристроєм зможе будь-яка людина, який до цього користувався лише пензлем та валиком. Електричний розпилювач компактний, не вимагає підключення додаткової техніки для роботи. Управління здійснюється кнопками «Вкл.» і «Викл.». Для дрібних фарбувальних робіт у домашніх умовах цей вид фарбопульта підійде ідеально.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.