1. Почніть ревізію з лоджії, пов'язаною кімнаті
Перше, що приходить всім в голову, — пофарбувати в кімнаті стіни в білий. Але з кольором ви ще встигнете попрацювати. Пропоную почати з заскленої лоджії: адже весь світ залишається і розсіюється саме там. І скільки його дістанеться проблемної темній кімнаті, багато в чому залежить, як раз, від лоджії або балкона.
Ніяких темних стін і темних віконних рам! Рами або поміняйте на білі, або пофарбуйте в білий. Вся справа у відбивній здатності квітів. Темно-коричневий, темно-сірий, насичений беж, синій та інші відіб'ють світу як мінімум на 30-50% менше. В нашому випадку потрібно боротися за кожен відсоток. Щоб в кімнаті ви могли дозволити собі стіни будь-якого кольору, саме на лоджії віддайте перевагу білому.
Подивіться по сторонах — кругом темні нависають козирки, а частенько можна побачити широку темну металеву смугу з-за того, що скління починається не від стелі, а трохи нижче. Ці козирки теж не забудьте пофарбувати в білий. Зверніть увагу на підвіконня і віконні укоси з боку лоджії, нехай вони так само будуть білими. А підвіконня можуть бути глянцевими, адже глянсові поверхні відображають більше світла.
Порада:
Організуйте освітлення на балконі і лоджії, навіть якщо вони не приєднані до житловій кімнаті. Іноді для підняття настрою можна просто вмикати світло «з того боку вікна», і в кімнаті одразу стане веселіше.
Відмовтеся від будь-яких штор в кімнаті, що прилягає до лоджії. Якщо необхідно закриватися від прямих безжальних променів вечірнього сонця влітку, коли воно світить із заходу, то використовуйте білі жалюзі та рулонні світловідбиваючі штори, які в складеному стані в інший час року абсолютно зіллються зі стінами і не будуть помітні. Причому, вішайте їх саме на вікні з боку лоджії, а не в кімнаті. Порада:
Демонтаж вікна між кімнатою і лоджією помітно збільшить загальний рівень освітленості. Однак потрібно добре попрацювати з теплоізоляцією і опаленням, а перепланування — узгодити.
2. «Попрацюйте» в кімнаті з вікном
Балкони і лоджії в кімнаті немає, а все одно темно? Розглянемо уважно віконні укоси. Укоси як відкоси, скажете ви — звичайні, білі. Білі — це добре. А кут відносно стіни який? Якщо ремонт в кімнаті ще передбачається, то ви абсолютно легко і просто можете додати більше світла в кімнату, лише трохи змінивши кут укосу — чим більше він відхиляється від 90 градусів, тим більше світла потрапляє в кімнату. І це не дурниця і не дрібниця, перевірте — працює (досить згадати традиції фортечного будівництва і виконання укосів у вікон-бійниць). Дійте в рамках здорового глузду, дуже сильно «відкривати» укоси не варто.
Зворотне правило теж вірно. Рішення, як на фото безумовно, дуже ефектно, відмінно вирішує проблему зберігання і організації простору маленької спальні. Але підходить винятково для добре освітлених квартир з вікнами на південь і південний схід. Для високих поверхів і добре освітлених квартир подібна планування стане справжнім порятунком від палючого сонця. У випадку з північним вікном — скоротить доступ природного світла.
3. Виберіть максимально близький до білого колір стін
Рада про білі стіни відомий всім: дійсно, чим світліше стіни, тим більше світла і просторіше в приміщенні, але що робити, якщо білий вам не близький? Використовуйте будь-які інші тони в разбеляя: віддавайте перевагу найсвітлішим з можливих відтінків блакитного, золотисто-пісочного кольору, рожевого, зеленого, перлинно-сірого. В принципі, конкретний відтінок ролі не грає. Важливо лише, щоб стіна сприймалася світлою і поглинала мінімум світла.
Порада: Будь-який колір з перламутровим відливом буде виглядати легшим і легшим буде більше відбивати.
Пам'ятайте, що освітлення в магазині відрізняється від вашого домашнього. Тому не соромтеся купити всього лише один рулон на примірку (у разі елітних шпалер має сенс взяти каталог з вподобаним образцоа на примірку). Дійте так, як би ви діяли з фарбою — закріпіть відріз на стіні (хоч малярським скотчем) і спостерігайте. Як виглядає колір вдень на яскравому сонці, а як — у похмурий день.
Наприклад, відтінки фіолетового, бузкового часто в магазині виглядають світлими і навіть іскристими, а при домашньому освітленні виглядають тьмяно і наганяють тугу. І це незважаючи на те, що холодні кольори і відтінки є «відступаючими», тобто візуально розсовують стіни (теплі — навпаки, наближають). Але будь-яку теорію все одно необхідно підтверджувати на практиці в конкретному приміщенні.
4. Укладіть світле підлогове покриття
Вибрати правильний колір і матеріал підлоги, на мій погляд, проблема актуальніше, ніж колір стін. Підлогове покриття відображає стельове світло, бо працює «на розширення» не тільки вдень, але і в темний час доби. Якщо перед вами стоїть завдання наповнити приміщення світлом, звичайно ж, не потрібно купувати темне підлогове покриття: забудьте про будь відтінках шоколаду, темної вишні, венге, чорному.
5. Білий стеля
Ну а про стелі, я думаю, навіть не варто згадувати — очевидно, що вибір темного стелі зробить приміщення темніше, і це не наш випадок. Багато говориться про те, що глянцева стеля дасть більше світла, але мені здається, що ефект відображення меблів на глянсовому стелі досить рідко буває доцільний. Вам подобається? Використовуйте цей прийом.
6. Вибирайте потужність, а не тільки дизайн світильника
Займіться розрахунком необхідного освітлення для вашої площі. Наведу простий приклад — для кімнати площею 20 кв. м сумарна потужність освітлення повинна бути не менше 300 вт. Причому, це мінімум: якщо у вас темний підлогу, врахуйте, що він «з'їсть» 20% від цієї цифри. Вибирайте освітлювальні прилади не тільки за стилем і красою, а ще і по потужності освітлення.
Який тип світильника підходить найкраще
Вбудовані точкові світильники з направленим потоком світла дають меншу освітлення по відчуттях, тобто п'ять точкових світильників по 60 Вт в сумі дадуть 300 Вт, але, по відчуттях, будуть освітлювати приміщення набагато гірше, ніж стельова люстра потужністю 300 вт.
Якщо ви вибираєте люстру, то віддайте перевагу люстрі з лампочками, світло яких спрямований у стелю і наповнює кімнату світлом, вже відбиваючись від нього. Освітлення в кімнаті буде більше, і приміщення буде більш рівномірно наповнене світлом.
7. Знайдіть правильну меблі
Ніяких відкриттів: чим світліше меблі, більше полірування і глянцю, тим краще поверхні відображають світло. Столики зі скляними стільницями виглядають повітряно і легко, прозорі пластикові стільці не захаращують простір і, відповідно, зроблять приміщення легше, світліше. Залізо, здавалося б, такий важкий і масивний по відчуттях, однак ліжко з кованим узголів'ям виглядає легшим, ніж вона ж — з дерев'яним.
8. Не соромтеся вішати дзеркала
Є ще один відмінний прийом, з допомогою якого можна додати світла в приміщення. Це дзеркала. Рівних їм, напевно немає. Повісьте дзеркало або поруч з вікном, або навпроти вікна, можна значно збільшити освітлення кімнати. Можна пофантазувати і зробити додаткове дзеркальне вікно, дзеркальне панно, дзеркальну картину або навіть дзеркальні укоси.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.