Сучасний ринок будматеріалів пропонує професійним бригад ремонтників і власникам житла багатогранний асортимент підлогових покриттів – від бюджетного лінолеуму до більш дорогого ламінату та елітного паркету.
Під кожен тип покриття фахівці рекомендують укладати підкладку – саме вона забезпечить максимально ефективне прилягання матеріалу до основи підлоги і створить додаткову тепло - і шумоізоляцію. Який же вид підкладки вибрати, щоб не допустити прикрих промахів при облаштуванні підлоги? Про це – трохи детальніше.
Різновиди підкладок
Сьогодні досить великою актуальністю користуються кілька типів підкладок. Серед них виділяють:
- пінополістирол;
- спінений пінополістирол;
- хвойну підкладку від торгової марки Steico;
- підкладку на основі пробки.
В принципі, кожен з представлених матеріалів може застосовуватися в процесі монтажу підлоги, але, перш ніж придбати той чи інший різновид ізоляції, потрібно звернути увагу на її характеристики.
Пінополістирол
Досить популярний матеріал, який відрізняється невисокою вартістю, простотою в укладанні і універсальністю. Однак потрібно врахувати деякі нюанси: пінополістирол абсолютно не пропускає пар, а також не витримує зіткнення з якими-небудь хімічними складами і агресивними компонентами, що пояснюється його структурними особливостями, зокрема – наявністю осередків, заповнених повітрям. Назвати цей матеріал екологічним теж навряд чи вийде, так як його виробництво передбачає використання хімічних компонентів (наприклад клей), з часом просідає. Термін служби – 15 років.
Спінений пінополістирол
Вдосконалений аналог звичайного пінополістиролу. Він здатний частково пропускати пар, не піддається атакам цвілевих грибів, виключно за умови грамотного монтажу може служити до 30 років. На жаль, говорити про абсолютну екологічність цього матеріалу не доводиться: під впливом повітря він окислюється, виділяючи в навколишнє середовище пари стиролу та інших шкідливих речовин.
Пробкова підкладка
Екологічний матеріал з подрібненої кори коркового дуба активно використовується під час облаштування підлогового покриття з ламінату та паркету. Вартість підкладки з пробки варіює залежно від товщини продукту і може досягати показника в 100-150 рублів за квадратний метр. Товщина підкладки варіюється від 2 до 10 мм.
Основна перевага матеріалу – довговічність: термін служби може досягати більше 30 років, так що підлогове покриття зноситься раніше, ніж натуральна пробка. Пробкова підкладка не піддається атакам гризунів і шкідників деревини, що забезпечується завдяки санітарної обробки продукції в процесі виробництва. До недоліків можна віднести : низька теплопровідність , досить високу цінову категорію і небажане використання матеріалу в приміщеннях з високою або змінною вологістю. Щільність становить 180-200кг/м3.
Хвойна підкладка Steico
Екологічний ізоляційний матеріал, що виготовляється з найбільш делікатних вимогам до європейської якості. Виробництво здійснюється без застосування хімікатів, тому підкладка цілком безпечна і володіє антибактеріальним ефектом. Матеріал відмінно вирівнює невеликі (до 2-3 мм) нерівності основи, поглинає шуми і утримує тепло, пропускає пари вологи, якісно уберігаючи паркетну дошку і ламінат від цвілі і створюючи в кімнатах комфортний мікроклімат і захищає замкове з'єднання ламінату та паркетної дошки.
Ціна на хвойну підкладку залежить від товщини виробу і може варіювати від 700 до 1000 рублів за упаковку плит, яких вистачить на оформлення семи квадратних метрів підлоги. Термін служби матеріалу при грамотному монтажі досягає до 50 років, що однозначно виправдовує досить значну вартість продукту. Так само підкладка має властивість вбирати 20% вологи від своєї ваги , при висихання не втрачає свого функціоналу , при висиханні не має зовнішніх змін, не сприяє розмноженню цвілі і виникнення живих організмів. Один з мінусів це високий ціновий сегмент.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.