Такі проблеми допомагають вирішити розсувні двері і перегородки: вони допомагають розділити простір офісу або квартири.
В квартирі або офісі розсувні двері дозволяють візуально збільшити приміщення і створити кілька особистих просторів. Перспективи їх застосування досить широкі: перегородки можна кріпити до стелі, стіни або між двома стінами. Залишається тільки правильно спланувати приміщення, враховуючи можливості мобільних перегородок.
Розсувні двері і перегородки
Розсувні двері і перегородки успішно використовуються для вирішення різних проблем: стильно поділити приміщення вільного планування, заощадити простір, створити цікавий і оригінальний інтер'єр. Встановлюючи розсувні стіни і перегородки, можна уникнути дорогих будівельних робіт. З іншого боку, перегородки, використовувані для розділення інтер'єру на зони, не дуже підходять для створення закритих, ізольованих кімнат.
Вони вузькі, тому не займають багато місця. Крім того, розсувні перегородки не тільки функціональні, але і стильні, вони чудово прикрашають сучасні інтер'єри.
Чим відрізняється стіна від кімнатної перегородки? Стіна – це цегельна, блокова чи залізобетонна конструкція, яку можна знести або змінити без спеціального дозволу. Перегородки можуть бути дерев'яні, цегляні, бетонні, а в нових будинках – з гіпсокартону.
Міжкімнатні перегородки зазвичай виготовляються з гіпсокартону, фанери, ДСП, ДВП. Для ванної кімнати доцільно вибирати перегородки з водостійкого пластику або скла. У великій кімнаті можна встановити прозорі (скляні) перегородки з алюмінієвих, пластикових або дерев'яних каркасів.
Розсувні двері або перегородки – це одна або декілька панелей, які, поєднуючись, відкривають прохід. Якщо розміри проходу близькі до простих дверей, конструкцію називають розсувними дверима. Якщо прохід ширше, вище і йде від стіни до стіни, від стелі до стелі – це розсувна перегородка.
Перегородки не є тримає конструкціями, але, якщо вони є в квартирі, самостійно переробляти їх не можна.
Типи кімнатних перегородок
До мобільних перегородок належать і звичайні ширми. Стаціонарні кімнатні перегородки можуть бути прозорими (скляними) і закритими (коли каркас вбудовується дерево, фанера, гіпсокартон, алюміній або пластик). Міжкімнатні перегородки зазвичай роблять сліпими, використовуючи гіпсокартон або дерево.
Перегородки з гіпсокартонуЯкщо для Вас найголовніше – це звукоізоляція, то кімнатні перегородки краще всього вибирати з гіпсокартону, а наповнювач має бути з кам'яної або мінеральної вати. Панелі з гіпсокартону кріпляться до металевого каркасу, який відокремлюється від стелі поліуретановою стрічкою. Для встановлюваних в квартирах перегородок досить одностороннього металевого каркаса. Якщо встановлені посилена рама та власники, то перегородка витримає вагу книжковій полиці або сантехнічного обладнання.
Перегородки з алюмінію та пластикуАлюмінієві перегородки дуже легкі і тверді, а в алюмінієвий каркас можна монтувати скло, прозорі або непрозорі матеріали. Якщо наповнювач скляний, з зовнішньої і внутрішньої сторони перегородки можна повісити жалюзі. Жалюзі в таких перегородках не припадають пилом, вся конструкція забезпечує відмінну звукоізоляцію.
Основні переваги алюмінієвих і пластикових перегородок: стійкість до вологи та холоду, можливість створювати різні конфігурації. На жаль, перегородки такого типу не витримують великих навантажень.
Дерев'яні перегородкиКаркас дерев'яних перегородок може бути зроблений з дерев'яного профілю або масиву дерева. Для перегородок використовуються різні сорти деревини. Найбільш популярними є бук, ясен, дуб, клен і екзотичні сорти.
Розсувні перегородки можуть кріпитися до стелі. Чудово виглядають плетені перегородки. Дерев'яні перегородки можуть бути і різьбленими.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.