Є два варіанти електричних теплих підлог: прокладка кабельної системи під стяжкою або укладання обігрівальних матів (по пластиковій сітці укладений тонкий кабель). Монтаж матів допускається там, де можна обійтися без улаштування додаткової теплоізоляції підлоги, що дозволяє виграти в товщині шару підлоги.
У випадку з кабельною системою отримуємо товщину готової підлоги близько 5см. А якщо використовувати матюки, то товщина готового теплої підлоги буде становити 1,5-2см.
Порядок влаштування теплої підлоги:
- Вибираємо місце на стіні де буде встановлений терморегулятор і робимо паз під дроти. Зазвичай терморегулятор розташовують на висоті 0,8-1,5 м від підлоги. Якщо підлоги укладаються в приміщенні з підвищеною вологістю, то терморегулятор рекомендується винести в будь сусіднє сухе приміщення.
- Укладаємо теплоізоляцію (якщо це необхідно). Зазвичай використовують екструзійний пінополістирол.
- По теплоізоляції укладаємо армуючу сітку і монтажну стрічку з кроком смуг 50-80 див. Стрічку кріпимо до підлоги дюбелями або підв'язуємо дротом до армуючої сітки.
- Розраховуємо крок витків кабелю (Ш, см) за формулою: Ш=100П/Д, де П = площа на яку будемо укладати кабель (м2), Д = довжина кабелю, що укладається (м. пог). Крок 5см менше неприпустимий. Для обігрівальних матів цей пункт пропускаємо.
- Укладаємо і закріплюємо кабель з розрахунковим кроком (або розкачуємо мати по підлозі). Перед заливкою стяжки треба перевірити цілісність кабелю і працездатність системи.
- Встановлюємо датчик температури всередині гофротрубки між витками кабелю. Гофрована трубка повинна доходити до стіни і по стіні до самого терморегулятора. Другий кінець трубки треба закрити для запобігання попадання розчину.
- Підводимо до терморегулятора і провід теплої підлоги.
- Закладаємо штробу, заливаємо кабель шаром стяжки (бетон, цементно-піщаний розчин, стяжка розчин, клей для плитки ...). Товщина шару не менше 25см для кабельної системи або 1см для обігрівальних матів. Стежте, щоб стяжка не пересихала, інакше за нею підуть тріщини!
- Встановлюємо і підключаємо терморегулятор.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.