Нові власники зазвичай в курсі, що у них є право на майновий відрахування на квартиру, будинок, але мало хто знає, що є можливість заощадити, повернувши 13% від витрат на ремонт через податкову інспекцію. Правда є ряд умов:
1. Якщо купується вторинне житло, то витрати на ремонт, на жаль, врахувати вже не вийде. Це питання переробки: стіни занепали, шпалери старі і не того кольору, лінолеум лопнув. Держава ж вважає, що в квартирі, що купується з рук, ремонт є, а якість ремонту нікого не хвилює.
2. Зовсім інша ситуація при купівлі нерухомості в споруджуваному будинку або при самостійному будівництві. Згідно з податковим законодавством всі витрати з ремонту можна врахувати при отриманні майнового вирахування.
Причому повернути можна з вартості усіх придбаних будівельних і оздоблювальних матеріалів: шпалери, клей, штукатурка, шпаклівка, плитка, плінтус, цемент, різні суміші, фарби і так далі.
Важливою умовою отримання повернення є наявність у договорі згадки, що житло купується без обробки, але це тільки для новобудов. А якщо Ви будуєте будинок самостійно або з допомогою найнятої бригади будівельників, умов зовсім ніяких немає.
Якщо Ви залучаєте будівельників, які надають послуги з ремонту і обробці приміщень, то повернути можна і з вартості їх послуг. Звичайно якщо, наймалися будівельники, які надають свої послуги офіційно, за договором.
Щоб заощадити на ремонті, треба заповнити і подати декларацію 3-НДФЛ на вирахування в податкові органи.
Можливостей оформити податковий відрахування на нерухомість та ремонт багато. Існують сервіси, які дозволяють дистанційно отримати заповнену декларацію, не виходячи з дому.
Процес оформлення займає не більше 1 години, зате за рахунок виручених грошей, можна придбати побутову техніку в будинок, частково або повністю оплатити послуги робітників по ремонту, ну або просто з'їздити відпочити.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.