Кожен клеїв шпалери хоч раз в житті і може з упевненістю сказати: «Я вмію клеїти шпалери!». Однак часто це не так. Роблячи елементарні помилки в технології, горе-будівельник потім кусає собі лікті і зарікається клеїти шпалери. Насправді все дуже просто.
Для початку потрібно підготувати кімнату і стіни до поклейки. Далі потрібно очистити стіни від старих шпалер повністю! Поширеною помилкою є те, що деякі думають, що якщо залишиться трохи шпалер, майбутньої поклейці це не зашкодить. Це не вірно, дуже важливо повністю очистити стіну (можна допомогти собі мильним розчином або вологою тканиною і праскою).
Перейдемо безпосередньо до самої поклейці. Варто спочатку нарізати смуги, попередньо вимірявши висоту стіни і додавши 10 див. Якщо у вас шпалери з певним малюнком, який потребує підгонці, то варто звернути увагу на упаковку шпалер, на якій вказана мінімальна довжина, яку варто додатково відкласти для того, щоб малюнок співпадав.
Наступний етап це нанесення клею. Клей повинен бути підходящим для вашого типу шпалер (зазвичай, на етикеті шпалер написаний тип клею). Слід рівномірно промазати смугу, а потім скласти їх удвічі і почекати 5 хвилин. Якщо у вас важкі шпалери, залиште їх на 10 хвилин. Накресліть на стіні вертикальну лінію і акуратно, пригладжуючи, наклеюйте шпалери. Щоб стики смуг добре склеїлися, варто пропрасувати їх гумовим валиком.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.