Тому потрібно бути готовим до тривалого процесу отримання дозволу, який може затягнутися на місяці. Тому потрібно не тільки знайти компанію, яка займеться будівництвом (бажано, щоб вона входила в СРО), але і врегулювати всі бюрократичні питання ще до початку самих робіт.
Процес отримання дозволу
Існує два варіанти вирішення даного питання. Перший варіант досить простий, але потрібно обмежитися будівництвом до 2 м без особливих надмірностей. Другий варіант набагато складніше, але особливих обмежень за розмірами прибудови та наявності в ній, наприклад, опалення, немає.
У першому випадку достатньо лише скласти проект (самостійно або за допомогою будівельних компаній), отримати письмовий дозвіл у мешканців будинку та районної архітектурної комісії.
У разі значно великий прибудови процес отримання дозволу значно ускладнюється. Потрібно подати заяву у відділ міської архітектури з питання розробки документів на добудову існуючої квартири. Тепер доведеться чекати дозволу, отримання якого може зайняти досить часу, так як термін розгляду заявок з даного питання становить 1 місяць мінімум. Після отримання необхідних дозволів, проектні фірми розроблять проект споруди.
- Коли проект буде готовий, його треба узгодити з наступними службами:
- управлінням архітектури;
- газовою службою (якщо планується установка опалення);
- органами МНС;
- санепідемстанцією.
Тільки коли всі служби дадуть дозволу, можна приступати до самого будівництва. Коли воно буде завершено, прибудову необхідно буде ввести в експлуатацію. При цьому повинні бути присутніми члени міськради, комунальних служб та членів фірми, яка займалася проектом. Якщо все нормально, комісія складає акт про прийняття в експлуатацію прибудови.
Далі залишиться лише змінити ваші документи на квартиру з-за зміни площі та врегулювати питання відведення ділянки землі під новобудову. Варто відзначити, що ставити прибудову можна лише у випадку, якщо квартира приватизована.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.