За допомогою Тахеометра визначають координати місцевості, проводять геодезичні роботи, навіть проводять потрібні обчислення, якщо модель тахеометра можна підключити до комп'ютера. Елементи модульних тахеометрів зібрані з окремих елементів: зорової труби, процесора, клавіатури, далекомірних і угломерных конструкцій. Інтегровані тахеометри об'єднують всі свої пристрої – систему GSP, оптичний теодоліт, светодальнометр -- в єдиний механізм. Є тахеометри, наглухо закріплені на підставці, яка дає можливість змінювати конфігурацію гвинтів або повертати прилад.
Вибирати тахеометр потрібно виходячи із специфіки передбачуваних робіт: при будівництві автомобільної дороги потрібен роботизований тахеометр, а для меліорації або лісництва досить механічного приладу. Є тахеометри з додатковими функціями (наприклад, GSP-пристрій, що визначає координати по супутнику, обчислювальні або запам'ятовуючі пристрої), додатковими опціями – їх потрібно враховувати при кожній конкретно поставленої задачі. При проведенні будь-якого будівництва виникає потреба в точних вимірах. І універсальний тахеометр поєднує в собі властивості теодоліта і далекоміра, а тому може вирішити будь-яку задачу, пов'язану з будівельними вимірами.
Сучасні тахеометри не тільки роблять заміри, але і оснащені блоком пам'яті, процесором, що допомагає відразу обробляти отриману вами інформацію і при необхідності зберігати її. При цьому тахеометр легкий в обігу, точний у вимірах і поки цей прилад не має собі аналогів.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.