Для внутрішніх приміщень використовують два основних види фарби: на основі води – це вододисперсійні; на основі лаку або оліфа – це емалеві. Вони відрізняються за якістю покриття і самої технології нанесення. Частіше використовують для інтер'єру водоемульсійну фарбу. Вона наноситься в два-три шари, різними інструментами (валиком, пензлем). При чому важливо знати, що при двошаровому нанесенні перший шар наноситься по горизонталі, а другий строго по вертикалі, при трехслойном: перший і третій по вертикалі, а другий по горизонталі. Фахівці стверджують, що це принципово.
Крім того, наноситься фарба «на мокру», безперервно, тобто не чекаючи висихання попереднього шару. На відміну від водоемульсійною фарби масляна, емалева наноситься на стіни в першому шарі в різнобій, це означає, що промащується в різні сторони. Другий шар завжди заключний, а тому фарба наноситься тонким шаром і злегка тільки після висихання першого. Щоб стіни не виглядали нудно, при нанесенні фарби іноді використовується декорування. Для цього використовують різні трафарети, валики з нерівними поверхнями, штампи губки і т. д.
Щоб зробити таке декорування, як правило, беруть фарбу на тон темніше або світліше і наносять самостійно вручну, за допомогою інструментарію, точними дотиками до стіни дивовижні малюнки, створюють розмитості, текстурні нерівності.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.