Захист будівель та споруд від атмосферних електричних розрядів, що виникають під час грози, дозволяє зберегти життя і здоров'я людей, що знаходяться всередині, запобігти загоряння споруди та вихід з ладу електрообладнання.
Конструкція блискавковідводу включає в себе: металевий штир, трос або мережу, що безпосередньо контактують з атмосферним розрядом, – блискавкоприймач; струмовідвід (він являє собою гнучкий дріт або пруток); заземлювач, який знаходиться під поверхнею грунту.
Різновиди
Громовідводи можуть розташовуватися безпосередньо на даху будівлі (споруди) або знаходитися в стороні від нього. Другий спосіб монтажу в обов'язковому порядку застосовується, коли кількість вибухонебезпечних зон і приміщень будівлі перевищує тридцять відсотків. У цьому разі захист від атмосферних розрядів облаштовується на відстані, що виключає виникнення іскріння в небезпечній близькості від об'єкта.
Класичним типом блискавковідводу є стрижневою. Він являє собою металевий прут, спрямований вертикально нагору. Розташований в стороні від будівлі, такий блискавковідвід відрізняється найбільшою простотою виготовлення: немає необхідності облаштовувати кріплення для щогли і кабелю, стрижень (він же є і провідником) і заземлювач з'єднуються між собою за допомогою зварювання. У той же час якщо висота такої конструкції значна, вона являє собою окрему споруду, а її зведення вимагає оформлення належних дозволів.
Лінійний блискавковідвід призначений, насамперед, для захисту протяжних споруд, а також ліній електропередач. Струмоприймачем в ньому виступає міцний сталевий трос. Крім того, захистити об'єкт від блискавки можна шляхом монтажу металевої сітки з осередками не менше 150 квадратних міліметрів: така конструкція широко застосовується на всіх об'єктах, призначених для зберігання горючих рідин.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.