Доріжки на дачній ділянці – це важлива декорування частину, так як завдяки їм створюється малюнок на території або простір вигідно поділяється на зони. Для мощення вибираються різні матеріали, тут важливо враховувати загальний дизайн своєї ділянки. У цьому випадку доріжки можуть стати частиною декору, не виділяючись із загальної картини. Робляться стежки, наприклад, з дерева, асфальту, дорожнього цегли, натурального або штучного каменю, булижників, керамічної плитки, пластикових або гумових елементів.
Сьогодні популярні доріжки з дерева. Даний матеріал недовговічний і не дуже практичний, але його декоративні характеристики вельми привабливі. Адже для багатьох важливий саме критерій. Виглядають дерев'яні доріжки на дачній ділянці вельми оригінально, і здатні підкреслити будь-яке дизайнерське рішення. Справжньою прикрасою можуть стати доріжки із звичайних спилов колод. Для влаштування такої конструкції знадобиться пісок, спиляне дерево, могутня пила, оліфа і поліетиленова плівка. Колоди розпилюються на круги 11-17-сантиметрової товщини. Дерев'яні відрізки повинні бути різними по діаметру. Далі оліфу потрібно нагріти до кипіння і нанести її на дерев'яні круги. Після їх повної обробки, їм треба дати висохнути.
Поки спіли сохнуть, можна підготувати доріжки. Чітко планується їх ширина і місце розташування, знімається 30-45 см ґрунту, викладається плівка, а потім насипається пісок. Після трамбування піску викладають дерев'яні круги. Укладати їх слід досить близько один до одного, для чого і потрібні відрізки меншого діаметру. Коли кола покладені, їх засипають піском і рясно поливають водою, завдяки чому, заповнюються порожнечі. Після таких досить простих процедур вийдуть відмінні доріжки. Може бути використаний і брус. Можна використовувати матеріал з несиметричними розмірами. Так, вийде гарний результат.
Однак якщо мета – міцне і зручне рішення, потрібно взяти широкий і товстий брус. Якщо вирішено використовувати гравій і брус, додатково буде потрібно пісок, рулетка, обмазочна гідроізоляція, рубанок, ножівка, лопата та інші інструменти. Спершу все нагадує попередній варіант. Підготовлений брус викладають на основу. Проміжки навколо засипають гравієм і утрамбовують. Якщо жоден з варіантів не до душі, можна зробити гумові доріжки. Для цього, до речі, продаються вже готові комплекти.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.