Багато хто до цих пір продовжують жити в квартирах радянської і пострадянської побудови і не з чуток знають про проблеми, пов'язаних з нестачею вільного місця. І, в цьому плані, самим «постраждалим» приміщенням є ванна. Природно, сучасні власники таких квартир задаються питанням, як зробити ванну кімнату більш просторою і привабливою.
В деякій мірі цю задачу можна вирішити за рахунок вибору стилю інтер'єру. Наприклад, для таких напрямів, як мінімалізм, модерн або японський етно-стиль, характерна простота, раціональність і мінімалізм.
Лаконічна сучасність
Для цього напряму стилю властиві яскраві колірні поєднання і комбінація здавалося б непоєднуваних матеріалів. Крім того часто застосовується прийом зонування приміщення – візуального поділу його на кілька частин. Предмети меблів повинні розташовуватися максимально функціонально, це ж відноситься і до сантехніки. Наприклад, в маленькому приміщенні її можна вмонтувати в стіну і тим самим звільнити додаткову площу для інших предметів.
Якщо дотримуватися стилю модерн, можна використовувати для ванної невелику душову кабінку або кутову ванну. Аксесуари повинні бути оригінальними, незвичайної форми. В принципі, такий стиль не вимагає великих витрат, але дає можливість створити неповторний стильний інтер'єр.
Стильний мінімалізм
Тут переважають чіткі лінії, простір максимально вільно, а кількість деталей зведено до мінімуму. Для маленької ванної кімнати такий стиль просто ідеальний. Обриси душової кабінки або ванни повинні бути рівними, без вигинів, якщо сантехніка прямокутна, то кути обов'язково чіткі, без округлень. Колірна гамма теж повинна бути стриманою, припустимо кілька відтінків одного кольору, максимум двох.
Не варто боятися помилитися, оформляючи ванну в цьому стилі, адже його назва, саме по собі, дає рекомендацію до дизайну інтер'єру – звести до мінімуму кількість меблів, аксесуарів і квітів.
Головне не перестаратися, намагаючись викроїти кілька зайвих сантиметрів площі, адже ванна кімната повинна бути не тільки красивою і стильною, але і зручною насамперед для вас.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.