В даний час все більшого поширення набуває технологія опалення будинку за допомогою теплої підлоги. Саме отримання тепла відбувається, або від перетворення електричної енергії, або від парового опалення. Ми розглянемо переваги і недоліки теплої підлоги від звичайної електричної розетки.
До переваг такого виду опалення можна віднести вологозахищеність (не використовується гаряча вода), завдяки просушуванню підлог навіть в кімнатах з підвищеною вологістю перешкоджає появі грибків і цвілі, підвищення рівня пожежної безпеки, а також більш комфортний мікроклімат кімнати. Порівняно з теплою підлогою від парового опалення, значне скорочення витрат на монтаж і експлуатацію.
Вам не складе труднощів замовити будь-які проекти котеджів або будинків з використанням такої технології опалення у фахівців.
Якщо ви вирішили зробити таку підлогу самі, то слід не забути про деякі конструктивні особливості. Для здійснення монтажу такої підлоги, необхідний кабель з потужністю не менше 20 вт/м. п. зроблений за двопровідною схемою. Електричний кабель меншої потужності підходить тільки для нагрівання підлогових покриттів, що створюють відчуття комфорту при ходінні по них босоніж, але не для опалення. Також необхідно дотримати щільність укладання електричного кабелю. Цей параметр важливий для отримання необхідної і достатньої теплопродуктивності з одиниці площі.
Щільність повинна бути не менше 200 вт/м. кв. Це означає, що максимальний крок між проводами становить 10 див. За площі, що обігрівається ми можемо підрахувати сумарну потужність споживання електроенергії. Приміром, якщо у вас кімната має ефективну опалювальну площу 10кв.м., то сумарна потужність складе 2КВт/ч. Реально, завдяки використанню плити-теплоаккумулятора, споживана потужність буде в два рази менше.
Що стосується двопровідної схеми, це говорить про те, що живить і гріючий дроти знаходяться в одному кабелі. Перевага подібної конструкції електричного кабелю полягає в тому, що ми можемо живити його в будь-якому місці, у той час як однопровідні кабелю доводиться вести до місця живлення від мережі.
Так само необхідно врахувати, що теплоакумулятор повинен мати достатню теплоємність і низький рівень тепловтрат. Перший параметр залежить від його маси, а другий від того, яку теплоізоляцію ми прокладемо між несучою конструкцією і теплоаккумулятором. Для теплоізоляції зазвичай використовують пінопласт товщиною не менше 3см. Він укладається між плитою перекриття і стяжкою, в яку монтується тепла підлога. Товщина стяжки над пінопластом не менше 2 див. Якщо у вас вийде виконувати дані умови, ваш теплоакумулятор буде рівномірно, по всій поверхні, розподіляти тепло і створить досить міцне і монолітне основу.
На закінчення можна додати, що краще довіритися професіоналам, ніж намагатися зробити таке вид опалення самому.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.