Секрети самостійного будівництва дерев'яної лазні (цікаві статті)

Кожен власник заміського будинку або дачі мріє про дерев'яної лазні, що не дивно, адже відпочинок душею і тілом від набридливої міської суєти у власній парильні важко недооцінити. Багато в цілях економії вирішуються на будівництво лазні власними силами, не враховуючи той факт, що нюансів при будівництві парильні з дерева не менше ніж при зведенні цегляного будинку.
- фундамент повинен бути глибше максимально можливого промерзання грунту. Якщо цю норму не витримати, то цілком ймовірно, що підлоги в лазні будуть холодними навіть коли вона натоплена, а підвищена вологість у парильні буде цілий рік, що згубно для дерева;
- підбір якісної деревини для лазні вимагає ретельного підходу, всім відомо, що для будівництва використовують модрину, ялину або сосну, але мало хто знає, що кращими якостями володіють дерева з півночі.
- дах лазні робиться нижче рівня горища на 50-60 див, виконана вона може бути з різних матеріалів на розсуд замовника, і тут начебто все просто. Але висота горища, розміри і розташування вікон для провітрювання справа доволі складна, потребує індивідуального розрахунку спеціалістом по факту. Неправильне проектування може зіграти злий жарт з вентиляцією всієї споруди;
- при самостійному будівництві багато обшивають внутрішні стіни парилки вагонкою з сосни, але це не зовсім правильно. Краще всього підійдуть більш щільні породи дерев – липа, вільха або осика, вони відрізняються від сосни вологостійкістю, і як наслідок прослужать довше. Не варто упускати той факт, що ці породи мають більш низькою теплоємністю, а значить не нагріваються навіть при дуже натопленій бані.
Ось лише кілька «підводних каменів» на яких можна зробити помилку при самостійному будівництві лазні. Висновок напрошується сам собою – будівництво дерев'яної лазні краще довірити фахівцям. Але якщо ви впевнені в своїх силах то можна приступати до стоительству.
Інші статті
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.