Для того щоб однозначно і точно відповісти на згадане питання, слід уявляти собі, які типи підвісних стель існують у даний момент, а також їх експлуатаційні характеристики .
Існуючі види
Під визначення «підвісна стеля» підходить будь-яка конструкція, підвішена до основної стелі, тим або іншим чином, і складається з каркасу, переважно металевого, на якому закріплені різні модулі: (рейки, панелі, плити, касети тощо), або листи ГКЛ (ГВЛ).
1. Стелі рейкові набираються з металевих рейок, що мають форму витягнутого прямокутника з загнутими, по довжині, кромками, які покриті емаллю, лаком і спеціальною захисною плівкою (на час зберігання і транспортування).
Вони, в першому наближенні, нагадують вагонку. В силу своїх фізико-хімічних параметрів дані вироби застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю, неопалювальних об'єктах. Використовується як окреме інтер'єрне рішення, так і в комплексі конструкцій, що мають складні модульні форми.
Розглядаючи в розділі про пропозицію послуг такі оголошення, як «рейкова стеля, монтаж», ціна, яку ви в них побачите, не повинна вас лякати.
По-перше, тому, що вона може змінюватися в бік зменшення (залежно від обраної марки стелі, його розмірів, кількості і моделей світильників тощо). По-друге, компанії, які професійно займаються наданням послуг подібного роду, звичайно проставляють ціни, прийнятні для замовників з різними рівнями доходів.
2. Плитковий стеля типу Армстронг) комплектується плитами, виконаними з ППС, гіпсу, мінерального скловолокна, пластику, дерева або металу. В залежності від марки вони можуть мати відкриті або закриті каркаси, використовуватися в приміщеннях зі складною конфігурацією (крім квадратних, можуть комплектуватися криволінійними панелями). Використовуються для обробки об'єктів будь-якого типу і призначення.
3. Растрові (касетні) стелі формуються з металевих модулів, що мають у плані форму прямокутника або квадрата. Модулі (касети) можуть поставлятися з перфорованою поверхнею, або бути абсолютно гладкими. Для підвищення антикорозійної стійкості вони мають спеціальне покриття.
Застосовуються на об'єктах з високими вимогами до таких показників, як вологостійкість і пожежна безпека.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.