Люди, які побудували заміський будинок, завжди стикаються з необхідністю його електрифікації. Монтаж проводки здійснюють фахівці з певною кваліфікацією, але при наявності деяких знань цілком можливо впоратися з цією роботою самому (але краще довіритися професіоналам). Спочатку складається схема розводки кабелів. На ній відображаються місця розташування електролічильника, УЗО, вимикачів, розеток.
Дуже добре, якщо проводка буде складатися з двох окремих контурів. Під час ремонту один з них можна відключити, а від другого живити обладнання. Виконуючи розмічувальні роботи, обов'язково позначають шляху проходження проводів від головного щита, а також всі їхні відгалуження. Завершивши розмітку, переходять до придбання витратних матеріалів. Кабель вибирають виходячи з сумарного навантаження, що припадає на нього. Найчастіше для цих цілей використовують дроти марки сіп для символів 4х16. Кабелі даного типу забезпечують безперебійну подачу електроенергії споживачам найкращим чином.
Проводка буває відкритою і прихованою. Перший спосіб монтажу застосовується в дерев'яних будинках або приміщеннях, де вже зроблений ремонт. Таку електропроводку часто поміщають в спеціальні короби або гофрорукава. Прихований метод монтажу використовують в цегляних будинках або побудованих з природного каменю. Даний спосіб вважається більш трудомістким, ніж попередній, адже щоб сховати кабель сіп, необхідно довбати стіни для того щоб зробити місце під проводку. Тим не менш, така проводка визнана самої естетичної, так як не псує інтер'єр приміщення, а при правильній експлуатації здатна прослужити тривалий період без виникнення неполадок.
Фурнітура
На завершальному етапі монтажу кабелів встановлюють всіляку электофурнитуру. До числа такої відносяться розетки, вимикачі, ролики-ізолятори. Останні розміщують на відстані 10-12 см один від одного.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.