Після завершення робіт по будівництву оселі, усіх допоміжних будівель на ділянці, прокладання підземних комунікацій - пора приступити до робіт по благоустрою території. Одним з видів благоустрою є пішохідні доріжки. У даній замітці розглянемо пристрій доріжок з дикого каменю.
Для влаштування таких доріжок застосовується плитняк з різних природних матеріалів: граніту. мармуру, , сланцю та інших надійних матеріалів. Залежно від обраного виду плитняка, буде різниться як вартість, так і довговічність пішохідних доріжок з дикого каменю. використовують обично накладні гранітні сходи якість котрих, дуже бывае висока.
До початку робіт варто "накидати" невеликий ескіз, слід відразу розбити, в які місця і для яких потреб потрібні ці досить дорогі за вартістю доріжки. Після складання плану, можна приступати до виробництва робіт.
Основна вимога до влаштування пішохідних доріжок - відмінне основу. Після розмітки по шнуру контуру необхідних доріжок, вибирається рослинний шар грунту на глибину 250-300 мм. Потім, влаштовується піщано-щебенева подушка висотою 150-200 мм, з ретельним пошаровим ущільненням і додаткової проливкой підстави водою.
На таку підставу можна укладати важкі і товсті плити (не менше 40 мм), попередньо влаштувавши піщану подушку 30-50 мм. Під монтаж більш легких і тонких каменів краще все-таки зробити бетонну підготовку з бетону М200, заввишки 80-100 мм. На глинистих і рухливих грунтах, необхідно бетонну підготовку заармовані сітками, з арматури діаметром не більш як 6 мм і кроком стрижнів 250-300 мм Арматуру слід злегка підняти над основою, вийде захист бетону, достатньо 20-30мм. Просто під сітки покласти невеликі камінчики. Потім вся конструкція заливається бетоном з ретельним ущільненням. Від центру доріжки до її країв, поверхня бетону робиться з ухилом для стоку води.
Перед укладанням каменів в доріжку, вони уважно оглядаються на наявність тріщин, очищаються від бруду, камені повинні бути сухими.
Потім від дальньої сторони доріжки починається укладання дикого каменю. Монтаж ведеться в два прийоми - попередня підгонка каменю "на сухо", їх розмітка по товщині і розмірами, після тільки буде проводитися остаточний їх монтаж. Для розмітки, крейдою можна пронумерувати камені, нанести розмітку на папір, щоб вже при монтажі не переплутати їх, так і робота піде значно швидше.
В даний час, плитку з дикого каменю монтують на спеціальний клей. Для економії фінансів, клей можна додати додатково дві частини дрібного просіяного піску і одну частину цементу марки М400. Розчин для укладки повинен бути однорідним і без всяких зайвих предметів зі сміття і каміння.
До початку робіт бетонну підготовку ретельно підмітають, бетон можна змочити водою, потім наноситься розчин-клей. Досить товстим шаром наноситься розчин у потрібне місце підстави і укладається по центру перша (найбільша) плитка, потім укладаються такі плити, згідно розмітці крейдою і складеного на папері плану. Плитки слід дуже сильно притиснути для того, щоб надлишки клею виступили з під каменя, можна притиснути чим-небудь важким. Не можна допускати попадання клею на поверхню плиток, їх потім буде дуже важко чистити.
Поверхні плиток з дикого каменю не повинні виступати відносно один одного. Через 1-3 дні, доріжки слід вимити водою, з очищенням грубою щіткою. Потім, через кілька днів, доріжки з дикого каменю можна покрити лаком, шви між плитками обробляються спеціальним розчином, але це справа смаку. Такі доріжки дуже довговічні і мають шикарний вигляд, гарний благоустрій ділянки - візитна картка його господаря.
- Якщо традиційна керамічна плитка не відповідає вашому баченню інтер'єру будинку, але в той же час потрібно практичний і вишуканий обробний матеріал, зверніть увагу на плиткову мозаїку.
- Ручний будівельний інструмент є практично у кожного. Чи робите ви капітальний ремонт у своєму помешканні або намагаєтеся полагодити той чи інший предмет меблів, вам не обійтися без шуруповерта, пилки або ж перфоратора.